reklamı kapat

POPÜLER

Iron Man

Avengers Endgame sonrası yalanlanan şaşkınlık yaratan Iron Man iddiası

Marvel hayranlarının Avengers Endgame sonrasında ortaya attığı şaşırtıcı Iron Man teorisi filmin yazarları tarafından yalanlandı. Bu durum Tony Stark hayranlarını fazlasıyla rahatlatacak gibi duruyor.

İsterseniz önce hayret uyandıran iddiayı şöyle bir hatırlayalım. Avengers Endgame’de Tony Stark ve Steve Rogers, Tesseract ve Pym Partiküllerinin bir arada olacağı 7 Nisan 1970‘e geri dönmüştü. Onların Lehigh askeri tesislerine yaptığı ziyaret sırasında Tony, babası Howard Stark ile karşılaştı. Annesi Maria’nın yakında doğum yapacağını öğrendi. Fakat bu noktada ufak bir sıkıntı gündeme geliyor. Iron Man’in doğum tarihinin 29 Mayıs 1970 olduğunu önceki MCU filmlerinden biliyoruz. Kahramanlarımızın 7 Nisan 1970’e gittiğini de. Bu tarihlere baktığımızda Maria’nın doğurmasına bir buçuk aydan fazla zaman olduğunu yani her an doğurmaya hazır olmadığını anlıyoruz. Bu durum hayranların Marvel çizgi romanlarında yaşanan bir olayı hatırlamasına neden olmuştu. 2013 senesinde Kieron Gillen’in kaleme aldığı Iron Man serisinde Tony Stark’ın aslında evlatlık olduğu ortaya çıkmıştı. Bu seride Maria Stark gerçekten hamileydi ancak doğumda çocuğunu kaybediyordu. Stark ailesi bu olayın ardından Tony Stark’ı evlat ediniyordu. Marvel hayranları aynı durumun MCU‘da da yaşandığını düşünmeye başlamıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yalanlanan Iron Man iddiası

Avengers Endgame filminin senaristleri doğrudan bu söylentileri yanıtlamasa da, yaptıkları açıklama Iron Man hakkındaki teorinin yanlış olduğunu ortaya koyuyor. Filmde yaşananlar hakkında konuşan Christopher Markus ve Stephen McFeely, Maria Stark’ın o günlerde Tony’e hamile olduğunu, Tony’nin kendi babası Howard’a babalıkla ilgili tavsiye vermesinin bu açıdan komik olduğunu söylüyor. Onların bu konuşması da Iron Man’in evlatlık olduğu iddialarını otomatik olarak yalanlıyor.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı