reklamı kapat

POPÜLER

Iron Man

Avengers Endgame’de Iron Man’in babasına vedası [İzle]

Avengers Endgame filminin en duygusal anlarından biri Iron Man ‘in babası Howard Stark ile bir araya gelmesi ve ona veda etmesiydi. Bu sahne sonunda internet dünyasındaki yerini aldı.

Bildiğiniz gibi Tony Stark’ın karakterini şekillendiren önemli detaylardan biri onun babasıyla ilişkisiydi. İkilinin pek yakın bir ilişkisi olmadığı hatta Tony’nin onun sevgisinden şüphelendiğini hep biliyorduk. Kahramanımız önce ikinci filminde babasının kendisine karşı sandığı kadar duygusuz ve sevgisiz olmadığını fark etmişti. Ardından Captain America Civil War’da babası ve annesinin ölümünden Bucky Barnes’ın sorumlu olduğunu öğrenmişti. Sonrasında onlara veda etmemenin yarattığı sorunları BARF teknolojisi sayesinde çözmeye çalışsa da, bu yeterli olmadı. Fakat Captain America ile birlikte 1970’lere döndüğünde babasıyla karşı karşıya gelmesi ona karşı görüşlerinin tamamen değiştirirken, içini de rahatlattı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Iron Man ve babası arasındaki duygusal anlar

29 Mayıs 1970’de Lehigh askeri tesislerinde babasıyla karşılaşan Tony, isminin Howard Potts olduğunu söyleyerek babasıyla bir süre sohbet ediyor. Kendisinin dünyaya gelmesine çok az bir zaman kaldığını öğreniyor. Howard henüz baba olmaya hazır hissetmiyor ve biraz korkuyor. Ancak buna rağmen daha dünyaya gelmemiş çocuğu için yapmayacağı şey olmadığını söylüyor. Tony ise kızı Morgan’dan bahsediyor ve babasını telkin ediyor. Sahnenin sonunda babasına sarılıp her şey için teşekkür etme şansı oldu. Böylece ölümünden önce veda edemediği babasına elveda deme şansına erişmiş oldu.