reklamı kapat

POPÜLER

The Walking Dead

Stüdyoların The Walking Dead üçlemesi yarışı

Rick Grimes’ın The Walking Dead dizisinden ayrılmasının ardından maceralarının film olarak devam edeceğini biliyorduk. Bu üçlemenin stüdyolar arasında büyük bir mücadeleye sebep olduğu ortaya çıktı.

Kısaca özetlemek gerekirse Andrew Lincoln, The Walking Dead’den ayrılık kararı almıştı. Onun bu isteği sonrasında karakteri Rick Grimes hikayeden çıkartıldı. Fakat bu kahramanın maceralarının farklı şekilde devam edeceğinin mesajı verildi. Sonradan öğrendik ki Rick Grimes‘ı merkezine alan üç televizyon filmi için çalışmalar başlamıştı bile. Ortaya nasıl bir proje çıkacağını merak ederken San Diego Comic Con’da bizleri daha da şaşırtan bir gelişme yaşandı. Bu projelerin televizyon filmi yerine sinemada izleyici karşısına çıkacağı açıklandı. Bu durum da seyircilerin iyice meraklanmasına neden oldu. Görünen o ki AMC tarafından geliştirilen üçleme projesi büyük stüdyolarının dikkatinden kaçmadı. Aksine herkes bu yapımın peşine düştü!

The Walking Dead mücadelesi

AMC şirketinden Josh Sapan The Walking Dead’in sektörde yarattığı etkiyi şu sözlerle anlattı: “The Walking Dead’in filmi için sektördeki pek çok stüdyonun istekli olduğunu gördük. Bunlardan biri de Universal stüdyolarıydı ancak onlar bu projeyi isteyen tek firma değildi. Ortaya çıkan mücadele The Walking Dead’in ne kadar başarılı olduğunu yeniden gözler önüne seriyordu.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Stüdyoların The Walking Dead filmi için ciddi bir rekabet içine girmiş olması, gelecekte bu dünyanın daha da büyüyeceğinin sinyallerini veriyor. Aynı dünyadan farklı karakterlerin maceraları beyaz perdeye taşınabilir.

İlginizi çekebilir

FTWD 5. sezon fragmanı