reklamı kapat

POPÜLER

Rick Grimes

The Walking Dead 10. sezondaki Rick Grimes kararı

The Walking Dead onuncu sezonunu başlatan bölümde aldığı kararla birlikte Rick Grimes karakterini bir efsaneye dönüştürüyor. Bu durumun sebebi ise Rick’in kızı Judith Grimes oluyor.

Bildiğiniz gibi Rick Grimes’ın hikayesi dizinin dokuzuncu sezonunda kesintiye uğradı. Andrew Lincoln’ün ayrılık kararı almasıyla birlikte karakteri hikayeden çıkartıldı. Fakat onun için maceranın sonu gelmedi. Aksine Rick Grimes yoluna kendi filmleriyle devam edecek. Bunu da Andrew Lincoln‘ün diziden ayrıldığı günden beri biliyoruz. Fakat bu gerçek The Walking Dead karakterleri tarafından bilinmiyor. Ufak Judith babasının kahramanlık yaparken öldüğünü zannediyor. Bu sebeple babasının kahramanlığını efsaneleştirerek çevresindekilere anlatıyor. Lines We Cross isimli onuncu sezonun başlangıç bölümünde Judith ve R.J. birlikte oturuyordu. Michonne, altı yaşındaki Judith’in anlattığı hikayeyi duydu. Başlangıçta Judith isim vermeden cesur bir adamdan bahsediyor. Onun arkadaşlarını zombilerden korumak için köprüyü patlattığını ve herkesi kurtardığını söylüyor. Böylece bahsettiği kişinin babası yani Rick Grimes olduğunu anlıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rick Grimes efsanesi başlıyor

The Walking Dead’in yazarları bu sahneyle birlikte Rick Grimes’ı gerçek bir karakterden efsaneye döndürmüş oluyor. Gelecek nesiller onu sevdiklerini zombilerden kurtarmak için kendini feda eden adam olarak tanıyacak. Kim bilir, belki bu hikaye zamanla gerçeklerden giderek uzaklaşıp çok daha farklı bir hal alacak. Bu sebeple The Walking Dead’in onuncu sezonda aldığı bu karar oldukça dikkat çekici. Bu tercihin ileride farklı bir şekilde karşımıza çıkma ihtimali bulunuyor.

İlginizi çekebilir

The Walking Dead 10. sezon 2. bölüm tanıtımı