reklamı kapat

POPÜLER

DJI fotoğraf makinesi
DJI fotoğraf makinesi
DJI fotoğraf makinesi
DJI fotoğraf makinesi
DJI fotoğraf makinesi
DJI fotoğraf makinesi
DJI fotoğraf makinesi
DJI fotoğraf makinesi
DJI fotoğraf makinesi
DJI fotoğraf makinesi

DJI’ın sürpriz yaratan yeni ürünü ortaya çıktı

Dünyanın en büyük drone / gimball üreticilerinden DJI, bir alana daha aktif olarak adım atacak gibi görünüyor. Firmadan bir fotoğraf makinesi geliyor.

DJI, hatırlarsınız 2017 yılında şaşırtan bir adım atmış ve orta format fotoğraf makineleri ile ünlü firma Hasselblad‘ı satın almıştı. Bu sayede fotoğraf makinesi dünyasına adım atan firma, kendi adını taşıyan bir aksiyon kamerası çıkarmasına rağmen fotoğraf makinesi tarafına kendi adını yazdırmadı. İşte bu yakında değişecek gibi görünüyor. Çünkü DJI, alınan patentlere göre Hasselblad X1D-50c benzeri bir aynasız makine üzerinde çalışıyor. Şimdilik sayfadaki çizimleri haricinde bir detayın olmadığı makine, sadece açık şekilde orta format sensör üstüne kuruluyor. Hareketli LCD ekran ve bazı buton farklılıkları dışında Hasselblad X1D-50c klonu olan aynasız model, gerçekten ilginç görünüyor. Hasselblad hali hazırda güçlü şekilde dururken böyle bir makine ile pazara çıkması çok garip duran ve orta format lens konusunda ne yapacağı büyük merak uyandıran firma, pek anlam verilemeyen bir çalışma içerisinde yer alıyor. Bu modelin hiç gerçek olmama ihtimali de bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kısa süre önce DJI tarafından temel alınacak X1D-50c’in yenisi X1D ll 50C çıkmıştı

Hasselblad X1D ll 50C, “5.750 dolar” gövde fiyatıyla firmanın en uygun orta format aynasız fotoğraf makinesi olarak ses getirmişti. İlk model ile aynı 50 megapiksel orta format CMOS sensör üzerine kurulan makine, yeni işlemcisiyle yerini aldığı modelden ciddi şekilde daha hızlı ve artık saniyede 2.7 fotoğraf seri çekim yapabiliyor. Yeni işlemcinin sağladığı güçle 60 fps bir 2.36 milyon nokta elektronik vizör ile gelen X1D ll 50C, arkasında 3,6 inç 1024×768 piksel dokunmatik ekran taşıyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da Fujifilm’in yeni orta format aynasız fotoğraf makinesi