reklamı kapat

POPÜLER

Hasselblad X1D ll 50C
Hasselblad X1D ll 50C
Hasselblad X1D II 50C
Hasselblad X1D ll 50C

Orta format aynasız dünyasına fiyatıyla dikkat çeken yeni üye: Hasselblad X1D ll 50C

Fotoğraf makinesi dünyasının en prestijli firmalarından Hasselblad, ürün gamına yeni bir model daha ekledi. Karşınızda fiyatıyla fark yaratan Hasselblad X1D ll 50C.

Hasselblad X1D ll 50C, “5.750 dolar” gövde fiyatıyla firmanın en uygun orta format aynasız fotoğraf makinesi olarak karşımızda bulunuyor. Direkt olarak detaylarına burada ulaşabileceğiniz X1D modelinin üstüne bir “güncelleme” olarak gelen yeni model, bu açıdan benzer gövde yapısı ve tasarımını kullanıyor. Yeni makinesini kullanıcılarından aldığı bildirimler ışığında hazırlayan firma, genel olarak beğenilen yapıyı çok daha iyi hale getiriyor. Teknik olarak baktığımız zaman cihaz ilk model ile aynı 50 megapiksel orta format CMOS sensör üzerine kuruluyor. Yeni işlemcisiyle yerini aldığı modelden ciddi şekilde daha hızlı olan kamera, ufak bir artışla artık saniyede 2.7 fotoğraf seri çekim yapabiliyor. Yeni işlemcinin sağladığı güçle 60 fps bir 2.36 milyon nokta elektronik vizör ile gelen X1D ll 50C, arkasında 3,6 inç 1024×768 piksel dokunmatik ekran taşıyor. Bunun tüm orta format modeller arasındaki en büyük ekran olduğu açıklanıyor. Arayüzde yapılan güncellemeler ile çok daha kullanıcı dostu halen gelen makine, 3.400 mAh pil ile geliyor. Bu pil USB üzerinden kolaylıkla doldurulabiliyor. Artık yerleşik olarak sunulan GPS donanımı ile çektiğiniz fotoğraflara koordinatları ekleyebilen X1D ll 50C, 16 bit RAW yanında tam boyutlu JPEG kaydıda da yapabiliyor.

Hasselblad X1D ll 50C
Hasselblad X1D II 50C
Hasselblad X1D ll 50C
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hasselblad X1D ll 50C firma için önemli bir model

Önemli çünkü bu makine firmanın daha fazla kişiye ulaşması yani satışlarını artırması için büyük önem arzediyor. Karşılaştırmak adına ilk model X1D tam 8.995 dolar fiyat etiketiyle raflardaki yerini almıştı. Modelin önümüzdeki ay raflardaki yerini alacağı gelen bilgiler arasında.

İlginizi Çekebilir

Bu da Fujifilm’in yeni orta format aynasız fotoğraf makinesi