reklamı kapat

POPÜLER

Tesla oyun

Tesla araçlara eklenen yeni yarış oyunu ve hazırlanan komik videosu [İzle]

Elektrikli otomobil pazarına çağ atlatan Tesla, otomobillerinin yerleşik eğlence sistemine E3 kapsamında müjdesi verilen yeni yarış oyununu ekledi.

Şu an satın alabileceğiniz pazardaki tüm araçlar içerisinde sanıyoruz sadece Tesla modellerinde oyun oynanabiliyor. Model S, Model 3 ve Model X bünyesinde yer alan devasa ekranlar ve çok güçlü bilgisayar sistemleri sayesinde, gerçekten güzel bir deneyim elde edilebiliyor. Kısa süre önce araçlarına yeni bir “Arcade” isimli uygulama ekleyen firma, burada ilk olarak E3 2019 kapsamında müjdesi verilen Beach Buggy Racing 2 yarış oyununu sunuyor. Bunun için yukarıda izleyebileceğiniz komik videoyu yayımlayan firma, Arcade içerisine yakında klasik Atari yapımları yanında Asteroids, Bethesda Fallout Shelter ve Pole Position gibi oyunların geleceğini de belirtiliyor. Peki Tesla araçlar içerisinde bu oyunlar tam olarak nasıl oynanıyor? Yarış oyunları araç park halindeyken direksiyon ve pedallar ile yönetilebiliyor. Yarış harici oyunlarda ise bağlanan Xbox kontrolcüsü aktif olarak kullanılabiliyor. Burada dokunmatik ekrandan da elbette etkileşim sağlanabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla araçlar özellikle gençleri kendisine çekiyor

Teknolojik olarak rakiplerinin 2 yıl önünde olan teknoloji harikası Model ailesi, bu açıdan yeni neslin dikkatini fazlasıyla çekiyor. Geleneksel yapıyı tamamen geride bırakan modeller, sürekli olarak yeni gönderilen güncellemeler ile geliştiriliyor. Adeta bir akıllı telefon gibi işleyen süreç, inanılmaz seri elektrik altyapısı ile birleşince kişilere geleceği yaşatıyor.