reklamı kapat

POPÜLER

DJI Osmo Action aksiyon kamerası

GoPro modellerine en sağlam rakip: DJI Osmo Action [Video]

Aksiyon kamerası denildiği zaman akla gelen ilk isim GoPro, bugün en sağlam rakibine merhaba dedi. Kısa süre önce DJI Osmo Action tanıtıldı.

Hazırladığı üst seviye drone modelleriyle büyük ses getiren DJI, sonunda çok geç kaldığı aksiyon kamerası pazarına da adım attı. Osmo serisi kameraları büyük ilgi gören firma, şimdi aksiyon tutkunlarına da hitap ediyor. Bu noktada yeni tanıtılan aksiyon kamerası DJI Osmo Action, GoPro’nun Hero serisi kameraları ile benzer bir gövde üzerine kuruluyor. Hem önünde hem de arkasında bir LCD ekran yer alan kamera, merkezinde 1/2.3 inç bir sensör barındırıyor. 4K 60 fps (100 Mbps) video kaydedebilen model, aynı zamanda 12 megapiksel fotoğraflar da çekebiliyor. Elektronik olarak görüntü sabitleme yapabilen Action, beklendiği üzere zorlu şartlara oldukça dayanıklı ve su altında da aktif olarak kullanılabiliyor.

Saniyede 30 kare 4K HDR videolar da çekebilen model, elbette daha yüksek kare hızlarının mümkün olduğu 1080P ve 720P çekim modlarını da sunuyor. Ekran parlaklıkları oldukça yüksek olan kamera, deneyenlerin söylediği kadarıyla gündüz bile rahat bir görüş getiriyor. Elektronik görüntü sabitleme özelliği gerçekten çok ama çok iyi çalışan aksiyon kamerası, bu konuda büyük beğeni toplayacak izlenimi yaratıyor. Tek bir buton ile modlar arasında geçebilen Osmo Action, 8 kat yavaş çekim ile aksiyon anlarını daha etkileyici hale getirebiliyor.

DJI Osmo Action aksiyon kamerası
DJI Osmo Action aksiyon kamerası
DJI Osmo Action aksiyon kamerası
DJI Osmo Action aksiyon kamerası
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DJI Osmo Action öne çıkabilir mi?

Bunun cevabını vermek hiç kolay değil. Çünkü artık aksiyon kameraları eskisi kadar dikkat çekmiyor. Diğer Osmo modelleri düşünüldüğü zaman çok büyük bir kitleye hitap etmeyen DJI Osmo Action aksiyon kamerası, 349 dolar yurt dışı satış fiyatına sahip.