reklamı kapat

POPÜLER

DJI Osmo Action 2 aksiyon kamerası

DJI Osmo Action 2 ortaya çıktı; işte öne çıkan ilk detaylar

Osmo Action modelinin yenisi DJI Osmo Action 2 ortaya çıktı. Yapılan sızıntılar beklediğimizden daha farklı bir modeli karşımıza çıkardı.

Osmo Action, hatırlarsınız GoPro’nun Hero serisi kameraları ile benzer bir gövde üzerine kuruluyordu. Çok yakında tanıtılacak DJI Osmo Action 2 ise GoPro Hero Session benzeri ufak bir gövdeye sahip.

Bu ufak tasarımın sanıyoruz daha fazla kişiye hitap edeceğini düşünen DJI, eski popülerliğinden uzak aksiyon kamerası pazarında yeni bir deneme yapmaya hazırlanıyor. 56 gramlık bir ağırlığı bulunan yeni ürün, yapılan sızıntıya göre 1/1.7 inç CMOS sensöre ve F2.8 diyafram değerine sahip bir lense sahip.

4K çözünürlükte 120 fps video çekebileceği aktarılan kamera, 240 fps seviyesine 1080P çözünürlükte çıkabiliyor. 4.000×3.000 piksel fotoğraflar çekebilecek yeni DJI Osmo Action 2, elektronik görüntü sabitleme yapabiliyor ve 100-6.400 ISO aralığını aktif olarak kullanabiliyor.

Osmo Action 2 için henüz fiyat belli değil ancak resmi tanıtım 15 Kasım tarihinde yeni Mavic drone modeliyle beraber yapılabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DJI Osmo Action aksiyon kamerası için temel detaylar şöyleydi

Hem önünde hem de arkasında bir LCD ekran yer alan kamera, merkezinde 1/2.3 inç bir sensör barındırıyordu. 4K 60 fps (100 Mbps) video kaydedebilen model, aynı zamanda 12 megapiksel fotoğraflar da çekebiliyordu.

Elektronik olarak görüntü sabitleme yapabilen Action, zorlu şartlara oldukça dayanıklı ve su altında da aktif olarak kullanılabiliyordu. Saniyede 30 kare 4K HDR videolar da çekebilen model, daha yüksek kare hızlarının mümkün olduğu 1080P ve 720P çekim modlarını da sunuyordu.

İlginizi Çekebilir

OPPO’dan çok ilginç akıllı telefon konsepti