reklamı kapat

POPÜLER

DJI Action 2

DJI Action 2 aksiyon kamerası için resmi görseller ve detaylar sızdırıldı

Osmo Action modelinin yenisi DJI Action 2 için yeni detaylar ortaya çıktı çıktı. Model için temel teknik özellikler netlik kazandı.

Osmo Action, hatırlarsınız GoPro’nun Hero serisi kameraları ile benzer bir gövde üzerine kuruluyordu. 27 Ekim tarihinde tanıtılacak DJI Action 2 ise GoPro Hero Session benzeri ufak bir gövdeye sahip.

Daha önce de söylediğimiz gibi bu ufak tasarımın daha fazla kişiye hitap edeceğini düşünen DJI, eski popülerliğinden uzak aksiyon kamerası pazarında yeni bir deneme yapmaya hazırlanıyor. 56 gramlık bir ağırlığı bulunan yeni ürün, yapılan sızıntıya göre 1/1,7 inç CMOS sensöre ve F2.8 diyafram değerine sahip bir lense sahip.

4K çözünürlükte 120 fps video çekebileceği aktarılan kamera, 240 fps seviyesine 1080P çözünürlükte çıkabiliyor. 12 megapiksel çözünürlükte fotoğraflar da çekebilecek yeni DJI Action 2, elektronik görüntü sabitleme yapabiliyor ve 100-6.400 ISO aralığını aktif olarak kullanabiliyor.

Aksiyon kamerası, normalde 70 dakika, özel güç modülüyle ise 180 dakika boyunca video kaydı yapabiliyor. Modüler yapıda görev yapan ürün için sunulan modüller arasında ufak bir dokunmatik ekran da yer alıyor. Bu ekranda 4’lü mikrofon sistemi de bulunuyor. Model için hepsine ek olarak bir boyun askı aparatı da bulunuyor.

Hazne ile 60 metre, normalde ise 10 metre derine kadar inebilen Osmo 2 için henüz fiyat belli olmuş değil. Ancak rakamın çok yüksek olması beklenmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DJI Action 2 öncesinde gelen Osmo Action için temel detaylar şöyleydi

Hem önünde hem de arkasında bir LCD ekran yer alan kamera, merkezinde 1/2.3 inç bir sensör barındırıyordu. 4K 60 fps (100 Mbps) video kaydedebilen model, aynı zamanda 12 megapiksel fotoğraflar da çekebiliyordu.

Elektronik olarak görüntü sabitleme yapabilen Action, zorlu şartlara oldukça dayanıklı ve su altında da aktif olarak kullanılabiliyordu. Saniyede 30 kare 4K HDR videolar da çekebilen model, daha yüksek kare hızlarının mümkün olduğu 1080P ve 720P çekim modlarını da sunuyordu.

İlginizi Çekebilir

OPPO’dan çok ilginç akıllı telefon konsepti