reklamı kapat

POPÜLER

DJI Action 2 aksiyon kamerası

Özelleştirilebilen aksiyon kamerası DJI Action 2 tanıtıldı; işte detaylar

Osmo Action modelinin yenisi DJI Action 2 için beklenen tanıtım sonunda yapıldı. İşte ürün hakkında tüm öne çıkanlar;

Osmo Action, hatırlarsınız GoPro’nun Hero serisi kameraları ile benzer bir gövde üzerine kuruluyordu. DJI Action 2 ise GoPro Hero Session benzeri ufak bir gövdeye sahip.

Bu ufak tasarımın daha fazla kişiye hitap edeceğini düşünen DJI, eski popülerliğinden uzak aksiyon kamerası pazarında yeni bir deneme yapıyor. 56 gramlık bir ağırlığı bulunan yeni ürün, 1/1,7 inç CMOS sensöre ve F2.8 diyafram değerli bir lense sahip.

4K çözünürlükte 120 fps video çekebilen kamera, 240 fps seviyesine 1080P çözünürlükte çıkabiliyor. 12 megapiksel çözünürlükte fotoğraflar da çekebilen yeni DJI Action 2, elektronik görüntü sabitleme yapabiliyor ve 100-6.400 ISO aralığını aktif olarak kullanabiliyor.

Aksiyon kamerası, normalde 70 dakika, özel güç modülüyle ise 180 dakika boyunca video kaydı yapabiliyor. Modüler yapıda görev yapan ürün için sunulan manyetik bağlantılı modüller arasında ufak bir dokunmatik ekran da yer alıyor. Bu ekranda 4’lü mikrofon sistemi de bulunuyor. Model için hepsine ek olarak bir boyun askı aparatı da bulunuyor.

Hazne ile 60 metre, normalde ise 10 metre derine kadar inebilen DJI Action 2, arkasında 1,76 inç boyutunda dokunmatik OLED ekran taşıyor. Bu ekranı Gorilla Glass ile koruyan modeli 32 GB’lık dahili hafızasının microSD üzerinden artırabiliyor.

Yeni aksiyon kamerası paket olarak (Güç modülü, bağlantı aparatı vb.) 399 dolarlık bir yurt dışı fiyatına sahip. Model için makro lens gibi başka aparatların da sunulduğunu son olarak belirtelim.

DJI Action 2 için hazırlanan ilk detaylı incelemelerden birisini direkt olarak aşağıda izleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DJI Action 2 öncesinde firmanın en yenilerinden DJI OM 5 Türkiye’de satışa sunuldu

DJI OM 5, kısaca üzerinden geçmek adına akıllı telefonlar için hazırlanan bir gimball ya da görüntü sabitleme aparatı. Telefon ile yapılan video çekimlerini çok daha stabil hale getirmek için hazırlanan ürün, yerini aldığı modelden önemli bir fark taşıyor.

Model farkını teleskopik yapısı ile ortaya koyuyor. OM 5, fotoğraflarda da görebileceğiniz gibi bir selfie çubuğu gibi uzayabiliyor. Bu açıdan çekim konusunda güzel imkanlar getiren OM 5, harici bir bacak ünitesine sahip ve katlanır yapıda olduğundan istenirse cepte dahi taşınabiliyor.

İşte bu genel olarak dikkat çeken model için açıklanan Türkiye fiyatı 1.699 TL seviyesinde yer alıyor. Akıllı telefonlar yüksek kaliteli videolar isteyenler için fiyat güncel şartlarda fena görünmüyor.

Günümüzde telefonlar çok iyi video çektiklerinden ve özellikle de anlık canlı yayın imkanlarından dolayı bu tarz gimball aparatlarının kullanımı ciddi şekilde artmış durumda.

İlginizi Çekebilir

OPPO’dan çok ilginç akıllı telefon konsepti