reklamı kapat

POPÜLER

iPad mini

Yeni nesil iPad mini ses getiren bir ekran sorunu yaşıyor

Geçtiğimiz hafta düzenlenen Apple etkinliğinin en çok dikkat çekeni iPhone 13 ailesi ya da Watch Series 7 değil yeni iPad mini olmuştu.

Yeni tasarımı ve özellikleriyle genel olarak çok beğenilen yeni iPad mini, hemen hemen her konuda olumlu yorumlar aldı. Ancak model bugün üzücü bir haber ile gündemde.

Gelen bilgilere ve ilk incelemelere göre ufak boyutlu tablette bir ekran sorunu bulunuyor. Üründeki ekranın sağ tarafı ile sol tarafı farklı hızlarda çalışıyor ve kaydırma sırasında sağ taraf ile sol taraf arasında bir fark ya da gecikme oluşuyor.

Sadece dikey modda görüldüğü aktarılan bu problemi direkt olarak aşağıdaki video gözler önüne seriyor. Bu sorunun Apple’ın mağazalara koyduğu örnek ürünlerde dahi görüldüğü aktarılıyor. Yani genel bir sorun bulunuyor, spesifik cihazlara özel bir durum karşımızda yer almıyor.

Problemin yazılımsal olup olmadığı henüz bilinmiyor ve bu konuda Apple’dan bir açıklama da gelmiş değil. Ancak eğer sorun yazılımsal değil donanım temelliyse, yeni iPad mini modelleri için yakın zaman bir değişim başlayabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni iPad mini için Türkiye ve yurt dışı fiyatlar nasıl?

Çok ses getiren tablet, yurt dışında 499 dolardan başlıyor. Yeni iPad mini’nin Wi-Fi modelleri 5.799 TL ve Wi-Fi + Cellular modelleri 7.499 TL başlangıç fiyatıyla Türkiye’de satışa sunuluyor.

Yeni mini, 64 GB ve 256 GB konfigürasyonlarıyla ve tam olarak pembe, yıldız ışığı, mor ve uzay grisi renk seçenekleriyle geliyor. Apple Türkiye tablet için “Yakında sizinle” ibaresini kullanıyor.

İlgili Video