reklamı kapat

POPÜLER

iPad mini

Yeni nesil iPad mini için başka ekran şikayetleri de geliyor [Video]

Yeni nesil iPad mini için ekran sorunları gündeme gelmeye devam ediyor. Evet artık birden fazla sorun karşımızda bulunuyor.

Yeni tasarımı ve özellikleriyle genel olarak çok beğenilen yeni iPad mini, biliyorsunuz hemen hemen her konuda olumlu yorumlar aldı. Ancak model geçtiğimiz hafta çıkan ilk incelemeler sonrasında üzücü bir haber ile gündeme gelmeye başladı.

İlk incelemelerde ufak boyutlu tabletin bir ekran sorunu yaşadığı ortaya çıktı. Çünkü dikey kaydırma sırasında modelin ekranında sağ taraf ile sol taraf arasında bir gecikme oluşuyordu. Buna yurt dışında “Jelly Scrolling” adı verildi.

İşte bu ses getiren konuda bir açıklama yapan Apple, ortada aktarıldığı gibi bir sorun olmadığını ve bu durumun normal olduğunu belirtmişti. Bunun yani bu özellikle yavaş çekim videolarda görülen kaymanın LCD ekranların normal bir durumu olduğunu belirten Apple, bu bağlamda bir güncelleme ya da değişim de açıklamadı.

Ancak modelin ekranında problem gibi duran bir durum daha var. Bunu hemen aşağıda izleyebileceğiniz video açık olarak gözler önüne seriyor. Güç tuşunun alt kısmındaki ekran bölümüne dokunma yapıldığı zaman, üst kısım da bir bölüm oluşuyor.

Hemen her ekrana basıldığı zaman bu tarz sonuçlar alınıyor ancak yeni iPad mini özelinde bu durum basılan yerden farklı yerde çıkıyor. Bazı iPad mini’lerde bu durumun oluşması için ekrana ciddi şekilde bastırmak gerekirken, bazılarında hafif dokunmada dahi bu durumun yaşanabildiği belirtiliyor. Elbette bu durum kullanım sırasında kişilerin canını sıkıyor.

Bu durumlardan memnun olmayan iPad Mini kullanıcılarının şu an ellerinde iki farklı seçenek var. O da henüz Apple’dan bir değişim gelmediği için cihazı iade etmek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni iPad mini için Türkiye ve yurt dışı fiyatlar nasıl?

Çok ses getiren tablet, yurt dışında 499 dolardan başlıyor. Yeni iPad mini’nin Wi-Fi modelleri 5.799 TL ve Wi-Fi + Cellular modelleri 7.499 TL başlangıç fiyatıyla Türkiye’de satışa sunuluyor.

Yeni mini, 64 GB ve 256 GB konfigürasyonlarıyla ve tam olarak pembe, yıldız ışığı, mor ve uzay grisi renk seçenekleriyle geliyor. Apple Türkiye tablet için satışı bugün resmi olarak başlattı.

İlgili Video