reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

iPad mini

Yeni nesil iPad mini Türkiye’de satışa sunuldu; işte fiyatlar

Kısa süre önce düzenlenen Apple etkinliğinin en çok dikkat çekeni iPhone 13 ailesi ya da Watch Series 7 değil yeni iPad mini olmuştu. İşte bu model Türkiye’de satışa sunuldu.

Yeni tasarımı ve özellikleriyle genel olarak çok beğenilen yeni iPad mini, hemen hemen her konuda olumlu yorumlar aldı. Bunun etkisiyle çok ses getiren model, yurt dışında 499 dolardan elde edilebiliyor. Satış yapılan ülkeler arasında artık Türkiye’de var.

Yeni iPad mini’nin Wi-Fi modelleri 5.799 TL ve Wi-Fi + Cellular modelleri ise 7.499 TL başlangıç fiyatıyla Türkiye’de satışa sunulmuş durumda.

Yeni mini, 64 GB ve 256 GB konfigürasyonlarıyla ve tam olarak pembe, yıldız ışığı, mor ve uzay grisi renk seçenekleriyle geliyor. Bu arada Apple’ın normal standart iPad modeli de Türkiye’de 3.899 TL’den satılıyor.

Apple’ın etkinliğinde tanıtılıp Türkiye’de satılmayan tek ürün ise yeni akıllı saat modeli Apple Watch Series 7. Hatta onun daha Türkiye fiyatları da belli olmuş değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni iPad mini için bir ekran sorunu gündemde

Gelen bilgilere ve ilk incelemelere göre ufak boyutlu tablette bir ekran sorunu bulunuyor. Üründeki ekranın sağ tarafı ile sol tarafı farklı hızlarda çalışıyor ve kaydırma sırasında sağ taraf ile sol taraf arasında bir fark ya da gecikme oluşuyor.

Sadece dikey modda görüldüğü aktarılan bu problem için halen resmi bir adım gelmiş değil. Bu sorunun Apple’ın mağazalara koyduğu örnek ürünlerde dahi görüldüğü aktarılıyor. Yani genel bir sorun bulunuyor, spesifik cihazlara özel bir durum karşımızda yer almıyor.

Problemin yazılımsal olup olmadığı henüz bilinmiyor ve bu konuda yukarıda da dediğimiz gibi Apple’dan bir açıklama da gelmiş değil. Ancak eğer sorun yazılımsal değil donanım temelliyse, yeni iPad mini modelleri için yakın zaman bir değişim başlayabilir.

İlgili Video