reklamı kapat

POPÜLER

iPad mini

Yeni nesil iPad mini için ilk incelemeler çıktı [İzle]

Geçtiğimiz hafta düzenlenen Apple etkinliğinin en çok dikkat çekeni iPhone 13 ailesi ya da Watch Series 7 değil yeni iPad mini olmuştu.

İşte bu model için beklenen ilk incelemeler dakikalar öne çıktı. Apple’ın gönderdiği YouTuber’lar tarafından hazırlanan aşağıda izleyebileceğiniz ilk video incelemelere göre yeni model, uzun zamandır bekleyen kişileri kesinlikle pişman etmeyecek.

Tablet genel olarak hemen hemen tüm beklentileri karşılayacak özellikler ve tasarım ile karşımızda yer alıyor. Tabletin özellikle yeni tasarımı çok ama çok beğeniliyor. Pili boyutta dolayı çok büyük olmasa da bir günü dolduruyor bilgisi verilen model, Apple Pencil’i yanda şarj ettiğinden ses açma kapatma butonunu üstte taşıyor.

Çok spesifik bir kitleye hitap ettiği açık olarak söylenen ve onlar için çok iyi bulunan yeni iPad mini, 5G desteğine sahip ancak en yüksek 5G hızına ulaşamıyor. Ancak bunun da çoğu kişi için sorun olması beklenmiyor. Modelin Touch ID sensörü üstte ve o da sorunsuz çalışıyor gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni iPad mini için fiyatlar nasıl?

Çok ses getiren tablet, yurt dışında 499 dolardan başlıyor. Yeni iPad mini’nin Wi-Fi modelleri 5.799 TL ve Wi-Fi + Cellular modelleri 7.499 TL başlangıç fiyatıyla Türkiye’de satışa sunuluyor.

Yeni mini, 64 GB ve 256 GB konfigürasyonlarıyla ve tam olarak pembe, yıldız ışığı, mor ve uzay grisi renk seçenekleriyle geliyor. Apple Türkiye tablet için “Yakında sizinle” ibaresini kullanıyor.

İlgili Video