reklamı kapat

POPÜLER

yeni ipad pro

Yeni iPad Pro için merak edilen ilk incelemeler çıktı [Video]

Yeni iPad Pro ya da 2020 iPad Pro için yurt dışından ilk inceleme videoları geldi. Merak edilen modelin tüm detayları haberimizde.

Kısa süre önce resmi olarak lanse edilen yeni iPad Pro ailesi için ilk inceleme videoları karşımızda. İki tanesini aşağıda görebileceğiniz bu videolar, modelin tasarımı, kutu içeriği ve sundukları hakkında güzel bir fikir veriyor. Apple’ın yeni klavye aksesuarı ve touchpad / fare desteği ile bilgisayar tarafına biraz daha yaklaştırdığı model, görebileceğiniz üzere genel anlamda eski iPad Pro’lardan pek de farklı değil. Yani normal kullanımda kişilerin hissedeceği aşırı büyük bir fark bulunmuyor. Eski modelde de iyi olduğundan performansları ya da ekranları da aşırı farklı olmayan tabletler, sadece kamera konusunda fark yaratıyor. Ancak burada da genel iPad kullanıcısının hayatını değiştirecek bir deneyim “şimdilik” sunulmuyor. Mikrofon kalitesinin ciddi düzeyde arttığı görülen tabletler, fare deneyimi ile iş için daha kullanışlı hale geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni iPad Pro modelleri neler sunuyor ve kaça satılıyor?

11 inç ve 12,9 inç olmak üzere iki farklı boyutta gelen yeni aile, eski jenerasyonun tasarım çizgisini devam ettiriyor. Modellerin en büyük yenilikleri arasında arkalarındaki üçlü kamera sistemi oluyor. Burada 12 megapiksel F1.8 geniş açı + 10 megapiksel F2.4 ultra geniş açı + LiDAR tarayıcı bir araya geliyor. Burada en çok dikkat çeken elbette LiDAR oluyor. Bu sayede iPad Pro’lar ile ortamın derinlik haritasını çıkarılabiliyor, bu da çok gelişmiş bir artırılmış gerçeklik deneyimi getiriyor. Güçlerini performans konusunda çok iddialı A12Z Bionic işlemciden alan tabletler, elbette ucuz değil. Tabletlerin Türkiye başlangıç fiyatı 11 inç için 6,399 TL seviyesinde yer alıyor. 12,9 inç içinse 7,999 TL verilmesi gerekiyor.

Videolar