reklamı kapat

POPÜLER

iPad Pro 2020

2020 iPad Pro modelleri bükülme testinde sınıfta kaldı [İzle]

Yeni ya da 2020 iPad Pro modelleri için JerryRigEverything kanalından geç de olsa zorlu sağlamlık testi videosu gelmiş durumda.

Apple’ın en son cihazlarından yeni iPad Pro, gövde sağlamlığı konusunda bir ilerleme görmemiş gibi görünüyor. Hatırlarsınız orijinal iPad Pro’ların da gövde sağlamlığı çok iyi değildi. Tabletlerin gövdesi kolaylıkla bükülebiliyordu. Hatta ilk sürümde kutusundan yamuk çıkan cihazlar dahi olmuştu. Apple’ın bunu yeni iPad Pro’lar ile değiştireceği düşünülmüştü. Ancak gerçek beklendiği gibi çıkmadı. Çünkü yukarıdaki videoda da görebileceğiniz üzere yeni iPad Pro modelleri de rahatlıkla bükülebiliyor. Bu da modellerin üzerine yanlışlıkla oturma durumlarına karşı mutlaka güzel bir kılıfla korunması gerektiği anlamına geliyor. Bu arada yukarıdaki videoda yeni iPad Pro’lar ile beraber tanıtılan touchpad’e sahip klavye aksesuarı da sağlamlık testine sokuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 iPad Pro modelleri için bilinmesi gerekenler şöyle

11 inç ve 12,9 inç olmak üzere iki farklı boyutta gelen yeni aile, eski jenerasyonun tasarım çizgisini devam ettiriyor. Modellerin en büyük yenilikleri arasında arkalarındaki üçlü kamera sistemi oluyor. Burada 12 megapiksel F1.8 geniş açı + 10 megapiksel F2.4 ultra geniş açı + LiDAR tarayıcı bir araya geliyor. Burada en çok dikkat çeken elbette LiDAR oluyor. Bu sayede iPad Pro’lar ile ortamın derinlik haritasını çıkarılabiliyor, bu da çok gelişmiş bir artırılmış gerçeklik deneyimi getiriyor. Güçlerini performans konusunda çok iddialı A12Z Bionic işlemciden alan tabletler, elbette ucuz değil. Tabletlerin Türkiye başlangıç fiyatı 11 inç için 6,399 TL seviyesinde yer alıyor. 12,9 inç içinse 7,999 TL verilmesi gerekiyor.

İlgili Video