reklamı kapat

POPÜLER

Yeni iPad Pro

Yeni iPad Pro modelleri kolaylıkla bükülebiliyor mu? [Video]

Yeni iPad Pro için ilk sağlamlık testi geldi. Model bükülme konusunda yerini aldığı versiyonu geride bırakıyor mu? İşte bu sorunun üzen cevabı;

Kısa süre önce resmi olarak lanse edilen ve satın alanlara gönderilmeye başlanan Apple’ın en son cihazlarından yeni iPad Pro, gövde sağlamlığı konusunda bir ilerleme görmemiş gibi görünüyor. Hatırlarsınız “yeni nesil” olarak geçen orijinal iPad Pro’ların da gövde sağlamlığı çok iyi değildi. Tabletlerin gövdesi kolaylıkla bükülebiliyordu. Hatta ilk sürümde kutusundan yamuk çıkan cihazlar dahi olmuştu. Apple’ın bunu yeni iPad Pro’lar ile değiştireceği düşünülmüştü. Ancak gerçek beklendiği gibi çıkmadı. Çünkü yeni iPad Pro modelleri de yukarıdaki video içinde görebileceğiniz üzere ilk sürümler gibi bükülmeye karşı hiç dayanıklı değil. Bu bir kötü haber çünkü tabletlerin üstüne oturma durumları sık sık yaşanabiliyor. İşte bu tarz bir durumda yeni modellerin sonu hiç iyi olmayacak gibi görünüyor. Bu açıdan tabletlerin mutlaka ama mutlaka sağlam materyalden üretilen kılıflar ile korunması gerekiyor. Bu arada yukarıdaki videoda tabletin içindeki donanımlar da gösteriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni iPad Pro modelleri için bilinmesi gerekenler şöyle

11 inç ve 12,9 inç olmak üzere iki farklı boyutta gelen yeni aile, eski jenerasyonun tasarım çizgisini devam ettiriyor. Modellerin en büyük yenilikleri arasında arkalarındaki üçlü kamera sistemi oluyor. Burada 12 megapiksel F1.8 geniş açı + 10 megapiksel F2.4 ultra geniş açı + LiDAR tarayıcı bir araya geliyor. Burada en çok dikkat çeken elbette LiDAR oluyor. Bu sayede iPad Pro’lar ile ortamın derinlik haritasını çıkarılabiliyor, bu da çok gelişmiş bir artırılmış gerçeklik deneyimi getiriyor. Güçlerini performans konusunda çok iddialı A12Z Bionic işlemciden alan tabletler, elbette ucuz değil. Tabletlerin Türkiye başlangıç fiyatı 11 inç için 6,399 TL seviyesinde yer alıyor. 12,9 inç içinse 7,999 TL verilmesi gerekiyor.

İlgili Video