reklamı kapat

POPÜLER

Yeni iPad Pro

iPad Pro için yolda olduğu aktarılan kullanışlı aksesuar

2020 iPad Pro modelleri öncesinde bir kez daha yeni Smart Keyboard klavye aksesuarı hakkında bilgiler geldi. Ürün ciddi ciddi güzel bir detayla yolda bulunuyor.

Digitimes’ın geçtiğimiz ay çıkan haberinde 2020 iPad Pro modelleriyle tanıtılacak yeni Smart Keyboard klavye aksesuarında 16 inç MacBook Pro‘nun anahtar altyapısı kullanılacak denilmişti. Ayrıca yeni klavyenin tuşlarında arka aydınlatma olacak açıklaması da yapılmıştı. Bu da sık sık düşük ışıkta yazı yazanları sevindirmişti. Ancak yeni klavyenin en büyük özelliği bunlar olmayacak gibi görünüyor. Çünkü gelen bilgilere göre yeni modelde bir trackpad birimi de olacak. Laptop ile tablet arasındaki çizgiyi ciddi şekilde ortadan kaldıracak bu detay, tabletin yönetim için dokunmatik ekranına olan ihtiyacı bitirecek gibi duruyor. Hali hazırda fare desteğine sahip olan, trackpad‘e sahip bazı harici klavye aksesuarları da kazanan iPad Pro’lar, Apple’ın resmi çözümüyle bu konuda en iyi çözüme kavuşacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 iPad Pro modellerinden neler biliyoruz?

Uzun zamandır merakla beklenen ve 31 Mart etkinliğinde geleceği düşünülen 2020 iPad Pro modelleri, hatırlarsınız geçtiğimiz aylarda OnLeaks tarafından elde edilen CAD dosyalarıyla karşımıza çıkmıştı. 11 inç ve 12,9 inç olmak üzere iki farklı versiyonu bulunan yeni tablet modelleri, mevcut Pro’lardan çok daha farklı görünmüyor. Burada en büyük fark arkadaki üçlü kamera sistemi oluyor. iPhone 11 Pro‘lardan geldiği düşünülen bu sistem, modellerin görüntüleme ve AR yani artırılmış gerçeklik performansının çok yüksek olacağını gözler önüne seriyor. Güçlerini Apple A13X işlemciden alacak denilen tabletlerden, 11 inç’in arkası metal, 12,9 inç modelin ise cam olacağı söyleniyor.

İlginizi Çekebilir

Huawei’nin geleceğini kurduğu uygulama marketi