reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S20 Ultra DxOMark Samsung Galaxy S21

Samsung Galaxy S21 serisi için beklenen gelecek adımı gerçek olmayacak

Samsung Galaxy S21 ailesi ile alakalı ufak ufak bilgiler gelmeye devam ediyor. Bu sefer modellerin ekran altı kamera kullanımı netlik kazandı.

Samsung Galaxy S21 ailesi en son Galaxy S21, Galaxy S21 Plus ve Galaxy S21 Ultra modellerinden oluşuyor haberiyle gündeme gelmişti. İşte bu üç model de Ross Yong’un açıklamasına göre beklendiği gibi ekran altı kamera teknolojisine sahip olmayacak. Yani 2021 başında çıkacak telefonların selfie kamerası yine bir ekran deliğinde olacak. Ekran altı kamera teknolojisi konusunda ilk adımı ise Huawei’nin atması bekleniyor ancak bunun ne zaman olacağı da henüz bilinmiyor. Firmalar halen bu teknolojiyi iyi hale getirmeye çalışıyor. Bu konuda Xiaomi, OPPO ve Vivo gibi firmaların da aktif olarak çalıştığı aktarılıyor. Selfie kamerasına yer bulma konusundaki son adım olan ekran altı kamera teknolojisi, gerçekten çok uzun zamandır merakla bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S21 ailesi yavaş yavaş şekilleniyor

Yüksek ihtimalle her üç model de yeni yılda güçlerini 5 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon 875 ile Exynos 1000 işlemcilerden alıyor. Kaynaklar haklıysa “5 nm” Exynos 1000 grafik tarafında gücünü AMD’den alacak. Biliyorsunuz Samsung ve AMD uzun süredir bu konuda ortak olarak çalışma yapıyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

OPPO imzalı ilk akıllı saat modeli