reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S20 Ultra DxOMark Samsung Galaxy S21

Samsung Galaxy S21 serisinde ToF sensörü yer almayabilir

Samsung Galaxy S21 ailesi ile alakalı ufak ufak bilgiler gelmeye devam ediyor. Bu sefer modellerin kamera modülünden bir detay var.

Samsung Galaxy S21 eğer kaynaklar haklıysa Galaxy S21, Galaxy S21 Plus ve Galaxy S21 Ultra modellerinden oluşuyor. En son bu üç modelin de ekran altı kamera teknolojisine sahip olmayacağı ortaya çıkmıştı. 2021 başında çıkacak telefonların selfie kamerası yine bir ekran deliğinde olacak denilmişti. Şimdi ise modellerin Galaxy Note 20 serisinden de olduğu gibi ToF sensörüne sahip olmayacağı bilgisi geldi. ToF (Time-Of-Flight) sensörü kızılötesi ışığın nesneye ulaşması ve yansıyarak geri dönmesi için gereken süreyi ölçüyor ve böylelikle objelerin derinliğini hesaplayabiliyor. Samsung’un bu sensörün yeterince iyi olmadığını ve fazla bir kullanım potansiyeli getirmediğini düşündüğü söyleniyor. Birçok firma ToF’u daha etkili portre modu için tercih ederken, yukarıdaki durumdan dolayı firmanın daha gelişmiş yeni ToF teknolojisi üzerinde çalıştığı aktarılıyor. Yani Samsung “ToF” kullanımı temelli olarak tarihe gömmüyor. Sadece bir süre daha ara verilecek gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S21 ailesi yavaş yavaş şekilleniyor

Yüksek ihtimalle her üç model de yeni yılda güçlerini 5 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon 875 ile Exynos 1000 işlemcilerden alacak. Kaynaklar haklıysa “5 nm” Exynos 1000 grafik tarafında gücünü AMD’den alacak. Biliyorsunuz Samsung ve AMD uzun süredir bu konuda ortak olarak çalışma yapıyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

OPPO imzalı ilk akıllı saat modeli