reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 40

Huawei Mate 40 için ortaya çıkan dikkat çeken özellik

Huawei’nin 2020 sonuna doğru satışa sunacağı Huawei Mate 40 serisi ilginç bir özelliğe sahip olacak gibi görünüyor. İşte ortaya çıkanlar;

Çok yakında Huawei P40 ailesi ile tanışacağız. Ondan sonra ise Huawei Mate 40 ailesi için bekleyiş başlayacak. İşte bu aile, alınan patentlere bakılırsa arka kamera modüllerinin arkasında halka şekilde bir ekran ile karşımıza çıkabilir. Firmanın kısa süre önce aldığı bu aşağıda görebileceğiniz patentler, modellerin arkasını da hiç olmadığı kadar işlevsel hale getirecek gibi görünüyor. Firma bu kısmı belirli içerikleri göstermek yanında dokunmatik bir kontrol halkası olarak da düşünüyor. Yani bu kısımdan sesin açıp kapatılabileceği ya da zoom yapılabileceği gösteriliyor. Elbette Huawei’nin bu özelliği Mate 40 ailesinde kullanacağı garanti değil. Ancak yine de çalışmalar bu özelliğin ciddi şekilde yolda olduğunu gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 40 serisi performans konusunda çok iddialı olacak

Bu aile sık sık söylendiği üzere gücünü Kirin 1020 işlemciden alacak. 5 nm üretim sürecinden çıkacak olmasıyla sevindiren Kirin 1020, söylendiği kadarıyla Kirin 990’a oranla tam yüzde 50 performans artışı getiriyor. Bu da gerçekten inanılmaz görünüyor. Genelde jenerasyonlar arasında bu kadar büyük farklar olmuyor. Ancak Huawei Kirin 1020 ile sınırları oldukça zorlamış gibi görünüyor. Bu da elbette kullanıcılar için güzel bir haber.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun ilk akıllı saatine merhaba deyin