reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI 12 MIUI 11

Xiaomi MIUI 12 öncesinde beklenen MIUI 11 hamlesi

Akıllı telefon tarafının önemli firması Xiaomi, gelecek arayüzü MIUI 12 için önemli bir adım attı. MIUI 11 için yolun sonu geldi.

Xiaomi MIUI 11 güncellemesi biliyorsunuz destekli onlarca farklı cihaz için Türkiye dahil olmak üzere birçok ülkede dağıtıma çıktı. Ancak kısa süre önce bu sürüm için yolun sonu geldi. Xiaomi, yapılan resmi açıklama ile MIUI 11 beta sürecinin sonuna gelindiğini aktardı. Yani bundan sonra firma tüm odağını yakında tanıtılması beklenen MIUI 12 arayüz üstüne yönlendirecek. Geçtiğimiz aylarda konuşan üst düzey şirket yetkilisi Xu Jieyun, MIUI 12 için çalışmaların aktif olarak başladığını aktarmıştı. O zaman daha sunulacak birçok yeni özelliğin ve sürprizlerin olduğunu belirten yönetici, yeni sürüm hakkında bunların haricinde başka bir şey söylememişti. Peki sürüm ne zaman çıkacak? Geçtiğimiz günlerde yapılan sızıntı eğer doğru çıkarsa yeni arayüz aralık ayında destekli cihazlar için indirmeye sunulmaya başlanacak. Android 11 üstüne kurulacak yeni sürüm için sadece aşağıdaki takvim animasyonu ortaya çıkmış durumda.

https://twitter.com/xiaomishka/status/1242096233465950211?s=20

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi MIUI 12 çok merak ediliyor

Sürümün genel olarak herkese gelmesi ise 2021’de olacak gibi görünüyor. Başta sadece belirli üst seviye cihazlara güncellenin gönderileceği biliniyor. Bu ilk cihazların da herkese açık Android 11 betasıyla belli olacağı aktarılıyor. Android 11 hakkında bilinmesi gereken bilgilere burada ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Redmi’nin yeni akıllı telefonları ile tanışın