reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI 11 MIUI 10

Xiaomi telefon sahiplerini heyecanlandıran MIUI 11 gelişmesi

Yeni MIUI 11 arayüzü merakla bekleyen Xiaomi kullanıcılarını heyecanlandıran bir gelişme ortaya çıktı. Arayüz çok yakında geliyor gibi görünüyor.

Xiaomi imzalı yeni arayüz yapısı MIUI 11, uzun süredir geliştirme aşamasında bulunuyor. İşte bu sürümün ne zaman çıkacağı çok merak edilirken, kişiler çok fazla beklemeyecek gibi görünüyor. Çünkü firma kısa süre önce MIUI 10 için son geliştirici güncellemesinin 30 Ağustos tarihinde verileceğini duyurdu. 2010’da çıkan ilk MIUI 10 betasından bu yana yüzlerce haftalık güncelleme aldığı açıklanan sürüm, artık yolun sonuna gelmiş durumda. Bu da beklenen sürüm MIUI 11‘e geçişin başlayacağını gösteriyor. Bu açıdan eylül ayı içerisinde (İlk olarak Mi Mix 4’te karşımıza çıkabilir) lanse edilecek ve belirli cihazlarla betasına başlanacağı tahmin edilen yeni MIUI, çok ama çok merak ediliyor. Çünkü bu sürüm için Xiaomi’den hep çok iddialı açıklamalar geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi MIUI 11 hakkında bildiklerimiz şöyle;

Söylendiği kadarıyla MIUI 11 bünyesinde bir ultra güç tasarruf modu taşıyor. Bu mod açıldığı zaman telefonun tüm özellikleri kapatılıyor ve cihazların sadece telefon görüşmesi ve mesajlaşma için kullanılabileceği aktarılıyor. Arayüzü siyah beyaz hale getireceği de söylenen mod, istendiği gibi özelleştirilecek gibi duruyor. Baştan aşağıya yeni simge paketiyle geleceği belirtilen yeni arayüz, tüm sistemi kapsayan koyu arayüz modu da taşıyor. Arayüzde bunlara ek olarak kişilerin yüz tanıma ile parmak izini aynı anda kullanabilecekleri bir güvenlik altyapısı da sunuluyor. Yeni arayüzde bir çocuk modu bulunduğunu aktaran Xiaomi, fotoğraflara özel bir çöp kutusu tasarladıklarını da belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi MIUI 11 sürümünü alacak cihazlar için tahminler değişmiyor

Halen kaynaklar yüzde 100 kesin olmasa da aşağıdaki modellerin yeni arayüzü alacağını aktarıyor;

Mi Serisi: Xiaomi Mi 9, Mi MIX 2, Mi MIX 1, Mi 6X, Mi 6, Mi Note 2, Mi Note 3, Mi 5X, Mi 5c, Mi 5s, Mi 5s Plus, Mi Max 2, Mi Max, Mi Max 3, Mi Play ve Mi 8 ailesi.

Redmi Serisi: Redmi Note 7, Redmi Note 7 Pro, Redmi 5 Plus, Redmi 4, Redmi 4A, Redmi 4X, Redmi 3S/3X, Redmi Note 5A, Redmi Note 4, Redmi Note 4X, Redmi Note 6, Redmi Note 6 Pro,Redmi S2, Redmi Note 5, Redmi Note 5 Pro, Redmi 6, Redmi 6A, Redmi 6 Pro, Redmi 5, Redmi 5A.

İlgili Video