reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI 11 MIUI 12

Xiaomi’den MIUI 11 tam olarak çıkmadan MIUI 12 açıklaması

Akıllı telefon tarafının önemli firması Xiaomi şu an MIUI 11’i dağıtıma sunmaya çalışıyor. Ancak firma geleceği için de adımlar atıyor.

Xiaomi MIUI 11 güncellemesi, destekli cihazlar için birçok yerde dağıtıma çıkmaya başladı. Kullanıcıların merakla beklediği yeni arayüz, güzel özellikleri bünyesinde barındırıyor. Ancak firma şimdiden MIUI’ın geleceği için de adım atıyor. Üst düzey şirket yetkilisi Xu Jieyun’un açıklamasına göre MIUI 12 için çalışmalar aktif olarak başlamış durumda. Daha sunulacak yeni özelliklerin ve sürprizlerin olduğunu aktaran yönetici, yeni sürüm hakkında bunların haricinde başka bir şey söylemiyor. MIUI 11 ile gerçekten büyük bir güncelleme yapan firmanın, MIUI 12’de biraz daha spesifik alanlara odaklanacağı söyleniyor. Bu açıdan tasarımsal olarak değişiklik getirmesi beklenmeyen sürüm, daha çok farklı özellikler ile kullanıcı deneyimini artıracak gibi duruyor. MIUI 12’nin çıkışı içinse 2020 Ekim ayına işaret ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi MIUI 11 hakkında gelen bir özet yaparsak

Genel tasarım diliyle kalın yazılmış büyük metinleri ve büyük boşlukları benimseyen arayüz, sistem genelini kapsayan bir koyu arayüz modunu da taşıyor. Her zaman açık ekran yapısı için birçok renkli seçenek ve özelleştirme imkanları getiren arayüz, aşırı yüksek performanstan çok zengin ancak akıcı bir kullanıma odaklanıyor. Özel tasarlanan bir bildirim sistemli ile gelen ve böylece “bildirim ışığını” yazılımsal hale getiren sürüm, dinamik font ve duvar kağıdı gibi kullanımı güzelleştiren görsel detayları da getiriyor. Bünyesinde “Milan Pro” isimli yeni bir font kullanılan arayüz, aynı zamanda doğadan gelen yeni ses efektleri de taşıyor.

İlginizi Çekebilir

Google’ın yeni akıllı telefonları