reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung’dan “parmak izi sorunu” hakkında resmi açıklama

Samsung Galaxy S10 ve Galaxy S10 Plus için geçtiğimiz gün ortaya çıkan güvenlik sorunu hakkında yeni açıklama yapıldı. Sorun için önemli detaylar verildi.

Kısa süre önce ortaya çıktığı kadarıyla çok ucuz fiyata satılan jel temelli bazı ekran filmleri, Samsung Galaxy S10 ve aynı zamanda Galaxy Note 10 ailesinde yer alan ultrasonik parmak izi okuyucunun işlevini bozuyor. Bu tarz basit filmler takıldığı zaman sensörün her parmak izini kabul etmeye başladığı söyleniyor. Bu kötü durum için bir açıklama yapan firma, durumdan tam olarak Galaxy Note10/10 Plus ve Galaxy S10/S10 Plus/S10 5G modellerinin etkilendiğini aktarıyor. Sorunun çözümü için önümüzdeki hafta içerisinde bir yazılım güncellemesi göndereceklerini belirten teknoloji devi, halen sorun yaşamamak adına kaliteli / orijinal ekran filmlerinin kullanılmasını öneriyor. Genel olarak kötü görünen bu durumun çabuk çözülecek olması ise sevindiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung, ultrasonik parmak izi sensörüyle fark yaratamıyor

Bunu daha önce söyledik. Bu sensörler optik temelli ekrana entegre parmak izi sensörlerinden çok da hızlı çalışmıyor. Halen kişiler telefonların artık arkasında yer alan standart parmak izi sensörlerini daha çok sevdiklerini aktarıyor. Ekrana entegre parmak izi sensörlerinin mutlaka biraz daha gelişmesi gerekiyor. Burada çalışmaların aktif olarak yapıldığını belirtelim.

İlginizi Çekebilir

İnanılmaz pahalı iPhone 11 modelleri