reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10 ailesinin güvenlik sorununa yönelik resmi hamle

Samsung Galaxy S10 ve Galaxy S10 Plus için geçtiğimiz gün ortaya çıkan güvenlik sorunu için adım atılıyor. Firmadan bu konuda resmi açıklama geldi.

Samsung Galaxy S10 ve Galaxy S10 Plus, biliyorsunuz bünyelerinde ekrana entegre edilen bir ultrasonik parmak izi sensörü taşıyor. Kısa süre önce ortaya çıktığı kadarıyla çok ucuz fiyata satılan jel temelli bazı ekran filmleri, bu ultrasonik parmak izi okuyucunun işlevini bozuyor. Bu tarz basit filmler takıldığı zaman sensörün her parmak izini kabul etmeye başladığı söyleniyor. İşte bunun için bir açıklama yapan Samsung, bu durumdan haberdar olduklarını ve çözümün yazılım güncellemesi aracılığıyla sunulacağını belirtiyor. Sorunu şu an kendi içlerinde de test ettiklerini belirten şirket, burada kişilere firmanın orijinal ekran filmlerini ya da diğer onaylı kaliteli filmleri kullanması tavsiye ediyor. Bu arada bazı kaynaklar sorunun yine ekrana entegre ultrasonik parmak izi sensörü kullanan Galaxy Note 10 ailesinde de olduğu aktarılıyor. Firmanın bu modeller için de bir yazılım güncellemesi vereceği tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S10 ve Galaxy S10 Plus bünyesinde ultrasonik sensör çok da beğenilmiyor

Bunu daha önce de söylemiş ve direkt olarak kendimiz de deneyimlemiştik. Normal parmak izi sensörlerine oranla daha hızlı olmalarına rağmen ultrasonik sensörler halen yavaş çalışıyor. Standart parmak izi sensörlerinin hızında birçok durumda uzak olan bu sensörler, ayrıca ciddi bir kullanım alışkanlığı gerektiriyor. Bu sensörlerin konumunu iyi öğrenmeli ve en iyi performans için üstlerine çok bastırmamalısınız.

İlginizi Çekebilir

İnanılmaz pahalı iPhone 11 modelleri