reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S10 Galaxy Note 10

Samsung Galaxy S10 ve Galaxy Note 10 için beklenen güncelleme geldi

Samsung Galaxy S10 ve Galaxy Note 10 ailesinde görülen parmak izi sorunu için beklenen adım atıldı. Firmadan resmi güncelleme geldi.

Samsung Galaxy S10 ile Galaxy Note 10 ailesi günlerdir bünyelerinde yer alan ekrana entegre ultrasonik parmak izi sensörü ile yaşanan güvenlik sorunuyla gündeme geliyor. Söylendiği kadarıyla çok ucuz fiyata satılan bazı ekran filmleri, bu ultrasonik parmak izi okuyucunun işlevini bozuyor. Bu tarz basit filmler takıldığı zaman sensörün her parmak izini kabul etmeye başladığı söyleniyor. İşte bu bazı bankaların parmak izi temelli girişi kapatmak zorunda kaldığı sorun, Samsung tarafından yayımlanan bir yazılım güncellemesi ile ortadan kaldırıldı. Yakın zaman içerisinde tüm Galaxy S10 ve Galaxy Note 10 sahipleri için gönderileceği aktarılan güncellemenin, mutlaka ama mutlaka yapılması gerekiyor. Güncelleme sonrasında ultrasonik parmak izi sensörünün artık “kandırılamaz” hale geldiği söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung, ultrasonik parmak izi sensörüyle fark yaratamıyor

Daha önce de söylediğimiz üzere bu sensörler optik temelli ekrana entegre parmak izi sensörlerinden çok da hızlı çalışmıyor. Halen kişiler telefonların artık arkasında yer alan standart parmak izi sensörlerini daha çok sevdiklerini aktarıyor. Ekrana entegre parmak izi sensörlerinin mutlaka biraz daha gelişmesi gerekiyor. Bu konuda firmaların aktif olarak çalıştığı aktarılıyor. Samsung’un da ilk adımı Galaxy S11 ile atacağı tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilir

İnanılmaz pahalı iPhone 11 modelleri