reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Chrome

Chrome kullanıcılarını sevindirecek yeni iOS güncellemesi

İnternet devi Google‘ın popüler tarayıcısı Chrome, iOS tarafında kullanıcılarını sevindirecek bir güncelleme aldı. Bu güncelleme ile güzel bir özellik geldi.

Advertisement

Masaüstünde olduğu kadar mobilde de popüler olan Chrome, iOS tarafında koyu arayüz modunu sunmaya başladı. Yayımlanan son güncelleme ile gelen bu mod, Safari yerine Chrome’u tercih edenleri oldukça mutlu ediyor ve koyu arayüz sayesinde arayüz siyah hale geliyor. Aynı zamanda koyu arayüze sahip siteleri de otomatik olarak siyahlara bürünmüş şekilde açan tarayıcı, bu sayede OLED ekranlı iPhone’larda pil ömrüne olumlu katkı sağlıyor. Çünkü OLED ekranlar siyah üretmek için enerji harcamıyor. Pil ömründen çok göz sağlığı için harika olan koyu arayüz, sadece iOS 13’lü cihazlarda çalışıyor. Versiyon 78.0.3904.67 ile kullanıma çıkan Chrome koyu arayüz modu, artık her uygulamadan talep edilen tasarım detayları arasında yer alıyor. Bu mod sayesinde özellikle düşük ışıkta / geceleyin telefon kullanmak çok daha kolay hale geliyor. Bu konuda en yavaş isimlerden olan Google, Gmail başta olmak üzere koyu modu getirmek konusunda çok geç kalıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Chrome, gelişmeye devam ediyor

Sürekli olarak gelişen tarayıcı, kullanıcıları memnun etmeye devam ediyor. Masaüstünde de tüm eleştirilere rağmen en çok kullanılan tarayıcı olan Chrome’un, sağlam alternatiflere rağmen yeri oldukça sağlam görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un Android’li katlanabilir telefonu