reklamı kapat

POPÜLER

Google Chrome Android

Google Chrome’un Android sürümüne çok güzel destek

Google Chrome için Windows hem de Mac tarafında koyu arayüz modu geliyor. İşte bunun bir benzeri tarayıcının Android sürümünde de yer alıyor.

En çok kullanılan internet tarayıcısı olarak geçen Google Chrome, yukarıda da söylediğimiz gibi hem Windows hem de Mac tarafında işletim sisteminin yerleşik koyu arayüz moduna destek vermeye hazırlanıyor. Chrome 74 ile gelecek bu mod sayesinde Windows ve Mac işletim sistemlerinin yerleşik koyu arayüz modu açıldığı zaman tarayıcı da koyu hale geliyor. Kullanıcılar için gayet güzel görünen bu özellik, Android tarafında da test ediliyor. Android için Chrome 73 beta içerisinde görülen koyu arayüz, kullanıcılar için gayet güzel görünüyor. Şimdilik sadece arayüzün belirli bölümlerinde aktif olarak mod, özellikle gece kullanımları için harika görünüyor. Bu mod gece moduna sahip siteler ile birleştiği zaman oldukça kullanışlı bir internet deneyimi sunabiliyor. Ancak bu altyapının henüz herkese ne zaman geleceği bilinmiyor. Firma buna ek olarak Android Pie’ın üzerine gelecek Android Q için de yerleşik koyu arayüz modu geliştiriyor. Bu konuda Apple’ın da iOS 13 için bir çalışması bulunuyor. Koyu arayüzler özellikle OLED ekranlı akıllı telefonlar için büyük önem arz ediyor. Bu modlar sayesinde cihazların pil ömrü artırılabiliyor.

Google Chrome Android

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Chrome mobilde de çok popüler durumda

Koyu arayüz modu hali hazırda sunan başka tarayıcı uygulamaları da bulunuyor. Burada karşımıza ilk olarak Firefoxy, Samsung Internet Browser ve Kiwi Brower çıkıyor. Yani bu deneyim şimdi de rahatlıkla yaşanabiliyor.

Xiaomi katlanabilir akıllı telefon modeli