reklamı kapat

POPÜLER

Google Chrome 74

Windows 10 kullanıcılarını sevindirecek Google Chrome 74 çıktı

İnternet devi Google, kısa süre önce Chrome 74 sürümünü Windows, Mac ve Linux için resmi olarak kullanıma sundu. Yeni sürüm ile beklenen bir özellik geldi.

Dünyanın açık ara en çok kullanılan internet tarayıcısı olan Google Chrome, 74. sürümüyle karşımızda bulunuyor. Herkes için aktif edilen bu sürümün en çok dikkat çeken yanı Windows 10 için koyu arayüz modunu getiriyor olması. Daha önce Mac için sunulan koyu arayüz modu, artık Windows 10 tarafında da yer alıyor. Ancak bu faydalı özellik Windows tarafından henüz herkes için aktif edilmiş değil. Ancak ben şimdiden denemek istiyorum diyenler için kolay bir çözüm yolu var. Koyu arayüzü açmak için Chrome simgesine sağ tıklayıp en alttaki “Özellikler” bölümüne girilmesi gerekiyor. Daha sonra “Hedef” bölümünün sonuna –force-dark-mode ibaresinin eklenmesi yetiyor. Bu yapıldığı zaman koyu arayüz Windows tarafında aktif olmuş oluyor. Özellikle gece kullanımını çok kolaylaştıran bu özellik, internet sitesinin kendi içeriği haricinde kalan her yeri koyu hale getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Chrome 74 için önemli sayılacak bir yenilik daha var

Artık tarayıcının bazı kişilerde baş dönmesi / mide bulantısına neden olabilecek hareketli animasyonları kapatılabiliyor. Bunun haricinde birçok ufak değişiklik ve güvenlik güncellemesi alan tarayıcı, her geçen gün daha gelişmiş hale geliyor.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un yeni oyun konsolu