reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate X katlanabilir telefon
Huawei Mate X katlanabilir telefon
Huawei Mate X katlanabilir telefon

Huawei’nin yeni katlanabilir telefon prototipi ortaya çıktı

24 Nisan 2019

Huawei Mate X, 2.600 dolarlık satış fiyatıyla gerçekten inanılmaz pahalı bir model. Ortaya çıktığı kadarıyla firma başka modeller üzerinde de çalışıyor.

Katlanabilir akıllı telefon Huawei Mate X, resmi olarak önümüzdeki haziran ayında satışa çıkıyor. Tasarımsal olarak ekran sorunları yaşayan Samsung Galaxy Fold‘dan daha çok beğenilen cihaz, dediğimiz gibi çok pahalıya satılacak. Türkiye’de 30 bin TL’ye yaklaşması beklenen telefon, hemen hemen kimseye hitap etmiyor. Ancak firma daha farklı modeller de geliştiriyor. İşten bunlardan birisi ortaya çıkmış durumda. Henüz çok kaba duran bu model, mevcut telefon gibi geriye doğru katlanıyor. Kalın çerçeveli bu modelin yan çerçeveleri ise oldukça ince durumda. Fotoğraflarda arkası görünmeyen model, plastik bir esnek OLED ekran kullanıyor. Geriye doğru katlanan ekranların daha oturmuş olduğu söyleniyor ve firma bu yüzden Galaxy Fold benzeri bir yapı tercih etmek istemiyor. Daha önce bunu deneyen Huawei’nin sonucu beğenmedi için iptal ettiği hatırlanıyor.

Huawei Mate X katlanabilir telefon
Huawei Mate X katlanabilir telefon
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei katlanabilir telefon merak ediliyor

Katlanabilir modellerin ancak 2021 yılından sonra herkese hitap edecek hale geleceği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Sektörün geleceğini gözler önüne seren bu telefonlar, büyük ekranı taşınabilir yapıda sunuyor. Ancak mevcut modeller nedeniyle oluşan soru işaretleri, süreç için henüz erken olduğunu gösteriyor. Özellikle sağlamlık konusunda ciddi adımlar atılması gerekiyor. Çünkü modellerin fiyatları gerçek anlamda sınırları zorluyor.

İlgili Video