reklamı kapat

POPÜLER

Katlanabilir telefon Huawei mate X
Katlanabilir telefon Huawei mate X
Katlanabilir telefon Huawei mate X
Katlanabilir telefon Huawei mate X
Katlanabilir telefon Huawei mate X
Katlanabilir telefon Huawei mate X

İşte katlanabilir telefon Huawei Mate X için sızan resmi teknik detaylar

Katlanabilir telefon pazarının Galaxy Fold karşısına çıkacak tek oyuncusu Huawei Mate X, teknik olarak önemli detaylar kazandı.

Katlanabilir telefon Huawei Mate X, biliyorsunuz Samsung Galaxy Fold’un başına gelen ekran sorunu nedeniyle ertelendi. Bu tarz bir sorun yaşamamak adına cihaz üzerinde biraz daha çalışmak isteyen Huawei, süreç hakkında “ünümüzü yok edecek bir ürün satışa sunmak istemiyoruz” açıklamasında bulunmuştu. İşte bu model çok yakında geliyor. Çünkü resmi Çin merkezli TENAA kayıtlarında kendisini gösteren telefon, yeni teknik detaylar da kazanmış durumda. Eski bilgiler ile harmanladığımız zaman 4.500 mAh pil üzerine kurulan cihaz, bünyesinde 8 inç 2480×2200 piksel bir esnek OLED ekran barındırıyor. Gücünü Kirin 980 işlemciden alacak telefon, resmi kayıtlara göre raflara 6 GB RAM + 128 GB depolama, 8 GB RAM + 256 GB depolama ve 12 GB RAM + 512 GB depolama seçenekleriyle çıkıyor. Nano Memory üzerinden hafıza artışına izin veren Katlanabilir telefon Huawei Mate X, 5G desteğine sahip ve 287 gram ağırlığında. Boyutları 161.3 x 146.2 x 11mm olarak açıklanan telefon, bünyesinde 40 megapiksel + 16 megapiksel + 8 megapiksel + ToF dahil dörtlü kamera kurulumu taşıyor. Telefonda 55W hızlı şarj desteği de aktif olarak sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon Huawei Mate X çok dikkat çekiyor

Biliyorsunuz birçok kişi Mate X’i Galaxy Fold’dan çok daha şık, etkileyici ve fütüristik buluyor. Bu modelde kullanılan ekran Fold gibi içe değil dışa doğru katlanıyor. Daha önce söylendiği kadarıyla dışa doğru katlanan ekranlar daha oturmuş bir teknoloji üzerine kuruluyor. Buna rağmen firma yukarıda da belirttiğimiz gibi cihazın sağlamlığından tam anlamıyla emin olmak istedi. Tam 2.600 dolar fiyat etiketi bulunan Mate X, bakalım sorunsuz bir çıkış yapabilecek mi?

İlgili Video