reklamı kapat

POPÜLER

Nokia tuşlu akıllı telefon
Nokia tuşlu akıllı telefon

İlginç model; Nokia imzalı tuşlu Android telefon ortaya çıktı!

Nokia akıllı telefonlar son dönemde oldukça ses getiriyor. Özellikle Çin pazarında çok satılan cihazlar arasına bir yenisi daha ekleniyor.

Google, Android işletim sistemiyle daha fazla kişiye ulaşmak adına çalışmalarına devam ediyor. Bu çalışmalar ışığında Android artık hemen her cihazda kullanılabilir hale gelmiş durumda. İşte bunun en son örneği ortaya çıkan Nokia imzalı tuşlu Android telefon ile karşımızda bulunuyor. Aşağıda görebileceğiniz üzere 7-8 yıl öncenin donanımını / tasarımını akıllı özellikler ve Android ile birleştiren bu ilginç telefon, tahmin edebileceğiniz üzere dokunmatik bir ekrana sahip değil. Bunun yerine merkezine yerleştirilen çok yönlü tuşları kullanan cihaz, yüksek ihtimalle dijital asistan Google Assistant erişimine sahip. Ana ekranından Chrome ve YouTube uygulamalarına hızlı erişim sunan telefon, bir ön kamera da barındırıyor. Yani bu telefonla görüntülü konuşma yapılabiliyor, selfie çekilebiliyor. 4G desteğini taşıdığı tahmin edilen Nokia telefonun, inanılmaz uzun bir pil ömrü sunacağı da beklentiler dahilinde yer alıyor.

Nokia tuşlu akıllı telefon
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tuşlu Nokia Android telefon ne zaman gelecek?

Bu konuda henüz yapılmış bir açıklama bulunmuyor. Ancak telefon başta Hindistan olmak üzere birçok pazarda oldukça ses getirebilir deniyor. Geçtiğimiz yıl yeni 3310 ile ses getiren marka, tuşlu ya da basit de olsa akıllı özellikleri olmayan böyle cihazların ses getirmeyeceğini / getirmediğini artık iyi biliyor.

İlginizi Çekebilir

Basit akıllı telefonlar için hazırlanana Spotify Lite