reklamı kapat

POPÜLER

Katlanabilir telefon Huawei Mate X

Huawei’den geleceğe yönelik dikkat çeken katlanabilir telefon açıklaması

Katlanabilir telefon Huawei Mate X, rakip Samsung Galaxy Fold ile yeni bir dönemi başlatıyor. İşte firma bu yeni nesil dönemde yavaş adımlar atacak gibi görünüyor.

Katlanabilir telefon Huawei Mate X, yüksek fiyat etiketiyle herkese hitap etmiyor. Herkese hitap eden modellerin gelmesi de biraz sürecek gibi görünüyor. Kısa süre önce bir açıklama yapan CEO Richard Yu, katlanabilir ekranlı telefonların iki yıl içerisinde fiyat açısından amiral gemisi düzeyine gerileyeceğini belirtiyor. Biliyorsunuz Mate X tam 2.600 dolar fiyat etiketine sahip. Richard Yu’ya göre bu fiyat iki yıl içerisinde 1.000 dolar seviyesine kadar gerileyecek. Buna bağlı olarak firmanın katlanabilir modellerinin sayısı da artacak. 2021 itibariyle çıkan Huawei imzalı amiral gemilerinin yarısı katlanabilir ekranlara sahip olacak. Bu geleceğe yavaş ancak emin adımlarla hazırlanan firma, biliyorsunuz şu sıralar P30 Pro ve P30 ile gündemden düşmüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon Huawei Mate X teknik detayları

Huawei Mate X gücünü 7 nm üretim sürecinden çıkan Kirin 980 işlemciden alıyor. Firmanın kendi geliştirdiği Balong 5000 modem birimi sayesinde 5G desteğini taşıyan model, iki parça halinde 4.500 mAh kapasitesinde pil üzerine kuruluyor. Modelde temel olarak 8 inç boyutunda tek bir esnek OLED ekran yer alıyor. Kapatıldığı zaman bu ekran önde 6,6 inç 2480×1148 piksel, arkada ise 6,38 inç 2480×829 piksel ekran alanı sunuyor. Bu açıdan şaşırtan telefon, yan tarafında Leica imzalı üçlü kamera sistemi taşıyor.

İlgili Video