reklamı kapat

POPÜLER

walking dead 9. sezon game of thrones tartışması

Walking Dead 9. sezon 16. bölümün başlattığı Game of Thrones tartışması

Walking Dead 9. sezon 16. bölümü ile ilginç bir tartışmayı da ateşledi. Kafası karışan hayranlar aynı zamanda diziyi Game of Thrones ile kıyaslıyor.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Walking Dead 9. sezon 16 bölüme dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Walking Dead 9. sezon yayınladığı yeni bölümü ile kendini bir anda Game of Thrones kıyasının tam ortasında buldu. 16. bölümle ortaya çıkan “kar zombileri” izleyicileri büyük bir karmaşa içinde bıraktı. Bu zamana kadar pek çok farklı zombi türü ile karşımıza çıkan dizi donmuş zombilerin yanı sıra; bu kez karda gömülü olduğu halde donmamış, hala saldırabilen zombiler olduğunu da gösterdi. Bu da bizi ani bir Game of Thrones kıyaslamasına götürmüş durumda. Dizi izleyicileri yeni bölümde yer alan kar zombilerinin Game of Thrones dizisindeki Ak Gezenler’i anımsattığı yönünde eleştirilerle diziyi topa tutuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kışın donan yazın çözülen zombiler

Walking Dead yaratıcısı Robert Kirkman Walker Stalker Cruise 2018 etkinliğinde donmuş zombilerle ilgili soruya şu şekilde cevap vermişti: “Fikir zombilerin bulundukları noktada donarak kış boyunca korunması ve havalar ısındığında ise buzun çözünerek onların geri dönmesi üzerine yoğunlaşıyor. Böylece kaldıkları yerden işlerine devam ediyorlar.

Kirkman çizgi romanlarda bir süredir kış temasını ve kış zombilerini işliyor. Ancak bu izleyicilerin kafa karışıklığına engel olmuş değil. Bazı zombilerin donması bazılarının ise donmaması ve aktif bir şekilde saldırıya devam etmeleri, izleyici için mantıklı bir ilerleyiş sunmamış gibi görünüyor.

İlgili video

Bölümün tanıtım fragmanı