reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone XI iPhone XI Max
Apple iPhone XI iPhone XI Max

iPhone XI ve XI Max kamerası için heyecanlandıran son sızıntı

Apple iPhone XI ve iPhone XI Max, kamera konusunda çok iddialı cihazlar olacak. İşte bu konuda ortaya çıkan son bilgiler;

2019 iPhone ailesi biliyorsunuz üç farklı modelden oluşuyor. Bunların 5,8 inç OLED ekranlı iPhone XI, 6,5  inç OLED ekranlı iPhone XI Max ve 6,1 inç OLED ekranlı iPhone XR 2019 olduğu söyleniyor. Sırasıyla 999 dolar, 1.099 dolar ve 750 dolar fiyat etiketleriyle raflardaki yerini alacak telefonlardan XI ve XI Max, ortaya çıkan yeni sızıntıların da gösterdiği üzere üçlü arka kamera sistemiyle geliyor. Daha önce sadece Max’te olacağı söylenen üçlü kamera, son dönemde ufak modelde de yer alacak haberleriyle gündeme geliyor. İşte bu üçlü kamera, ilk sızıntıları da doğrular nitelikte telefonun sol üst köşesine konumlandırılan büyük bir modülde yer alıyor. Bu modülün sağ üst kısmında çiftli flaş yer alırken, sağ alttaki delikte ise ToF sensörünün yer alacağı tahmin ediliyor. Bilmeyenler için TOF (Time-Of-Flight) sensörü yer alacak. Bu sensör kızılötesi ışığın nesneye ulaşması ve yansıyarak geri dönmesi için gereken süreyi ölçüyor ve böylelikle objelerin derinliğini hesaplayabiliyor. Yeni modellerin bu açıdan çok daha iyi portre modu sunması bekleniyor.

Apple iPhone XI iPhone XI Max
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iPhone XI, XI Max ve iPhone XR 2019 yaz sonunda gelecek

XR 2019 hariç diğer iki modelin üçlü arka kamera sistemiyle geleceği söyleniyor. Üçlü kamera ile yüksek optik yakınlaştırmayı geniş açı ile birleştirecek gibi görünen Apple, tasarım konusundaki değişiklikleri ise 2020’ye saklıyor. Firmanın 2020 yılında çentiği dahi kaldırabileceği söyleniyor. 2019 modelleri içinse böyle bir beklenti bulunmuyor. Sadece çentiğin biraz daha ufalabileceği tahmin ediliyor. Firmanın tedarikçileri bunu gerçeğe dönüştürmek için çalışıyor.

İlginizi Çekebilir

iPhone için çıkan en yeni reklam