reklamı kapat

POPÜLER

Sony

Sony akıllı telefon departmanına yönelik kötü haber

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından Sony, mobil tarafta kalmaya devam etmek istiyor. Ancak bu durum birçok kişinin işini kaybetmesine neden olacak.

Sony, akıllı telefon tarafında öne çıkamıyor. Hep söylediğimiz gibi Huawei, Xiaomi ve Oppo gibi isimlerin karşısına adeta ezilen Japon teknoloji devi, bunu değiştirmek istiyor. Geleceğin bu tarafta olduğunu bilen ve kötü duruma rağmen pazarda kalmaya devam eden firma, “Mobile” bölümünde 900 milyon doları geçen zararlar açıklıyor. İşte bu zararlar, yapılacak “dönüşüm” nedeniyle bazı çalışanların işsiz kalmasına neden olacak. Biliyorsunuz firma kısa süre önce ilginç bir adım attı ve “televizyon, ses ürünleri, kamera ve telefon” kategorilerini bir araya getirdiğini duyurdu. Burada kurulan yeni departmana “Electronics Products and Solutions” adını veren Sony, bu dönüşüme bağlı olarak işten çıkarmaya hazırlanıyor. Açıklandığı kadarıyla firma telefon tarafındaki iş gücünü yüzde 50 oranında azaltmayı planlıyor. 2020 Mart ayına kadar gerçekleşeceği belirtilen bu hamle nedeniyle en az 2.000 personelin işsiz kalacağı söyleniyor. Bu durum başlıkta da belirttiğimiz gibi kötü görünüyor. Ancak böyle bir dönüşüm ile işlerin daha iyi olma ihtimali de bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony büyük bir dönüşüm içerisinde

Daha önce de söylediğimiz gibi başarılı departmanlar ile başarısız departmanların birleşmesi, kullanıcılara daha iyi Xperia telefonlar olarak geriye dönebilir. Burada özellikle kamera departmanı ile mobil departmanın bir araya gelmesi büyük önem arz ediyor. Gelecek Xperia modellerinin çok daha iyi fotoğraf kalitesi sunması bekleniyor. Firma mobil tarafta 2021 itibariyle kar elde edebilir hale geleceğini tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni amiral gemisi