reklamı kapat

POPÜLER

Sony zarar

Durum çok kötü; Sony’nin mobil taraf için açıkladığı inanılmaz rakamlar!

Japon teknoloji devi Sony, açıklanan 2018 Mali Yıl raporuna göre akıllı telefon tarafında gerçekten çok kötü durumda bulunuyor. Xperia modeller için gelecek hiç parlak değil.

Sony, akıllı telefon tarafında öne çıkamıyor. Daha önce de hep yazdığımız gibi Samsung, Huawei, Xiaomi ve Oppo gibi isimlerin karşısına adeta ezilen Japon teknoloji devi, bunu değiştirmek istiyor. Çünkü mevcut durum gerçekten çok kötü durumda. Kısa süre önce 2018 Mali Yıl raporunu paylaşan firma, telefon satışında yüzde 51 gibi inanılmaz bir düşüş yaşıyor. Geride bıraktığımız 2018 toplamında sadece ama sadece 6,5 milyon adet akıllı telefon satabilen firma, bağlı olarak mobil taraftaki zararını artırıyor. Birçok basit Çin merkezli firmanın dahi gerisinde kalan şirket, Xperia sevenleri oldukça tedirgin ediyor. Kısa süre önce giderleri azaltmak adına Xperia üretimini Tayland’a taşıyan Sony, telefon tarafındaki iş gücünü yüzde 50 oranında azaltmayı da planlıyor. 2020 Mart ayına kadar gerçekleşeceği belirtilen bu hamle nedeniyle en az 2.000 personelin işsiz kalacağı söyleniyor. Mobil bölümünde 900 milyon dolar gibi inanılmaz yüksek zarar seviyelerine kadar çıkan firma, hatırlarsınız bu zararı gizlemek adına önemli bir dönüşüm de gerçekleştirmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony, telefon tarafından çıkacak gibi görünüyor

Firma kısa süre önce “televizyon, ses ürünleri, kamera ve telefon” kategorilerini bir araya getirmişti. Burada kurulan yeni departmana “Electronics Products and Solutions” adını veren Sony‘nin, telefon tarafında öne çıkabilmek adına farklı hamleler yapması gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni yeni amiral gemisi