reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia

Resmi açıklama geldi; Sony Xperia serisi telefonların Türkiye’de geleceği var mı?

Japon teknoloji devi Sony, mobil yani akıllı telefon tarafında çok büyük sorunlar yaşıyor. Peki bu sorunlar nasıl çözülecek?

Sony, hep söylediğimiz gibi artık akıllı telefon tarafında öne çıkamıyor. Huawei, Xiaomi ve Oppo gibi isimlerin karşısında ezilen Japon teknoloji devi, bunu değiştirmek istiyor. İşte bunun için global olarak bir yeniden yapılanma planlanıyor. Şirket bunu yapmak zorunda çünkü mevcut durum gerçekten çok kötü. Geçtiğimiz aylarda 2018 Mali Yıl raporunu paylaşan firma, telefon satışında yüzde 51 gibi inanılmaz bir düşüş yaşadığını aktarıyor. 2018 toplamında sadece ama sadece 6,5 milyon adet akıllı telefon satabilen firma, bağlı olarak mobil taraftaki zararını artırıyor. Kısa süre ortaya çıkan aşağıdaki resmi görsel ise firmanın gelecek planlarını ortaya koyuyor. Görebileceğiniz üzere bu planların merkezinde Türkiye kesinlikle yer almıyor. Türkiye pazarından geçen sene çıkan firmanın mobil tarafı, maalesef geri gelme gibi bir plan da yapmıyor. Bu da halen çok büyük ilgi gösteren Türkiye’deki Sony Xperia serisi telefonların fanları içi kötü görünüyor. Firma bundan sonra odağını daha çok Japonya ve Avrupa’ya kaydıracağını belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony, telefon tarafından çıkmak istemiyor

Mobil bölümünde 900 milyon dolar gibi inanılmaz yüksek zarar seviyelerine kadar çıkan firma, bu yüzden büyük işçi çıkarma planları da yapıyor. Bu başarısızlığın arkasında ise özellikle kamerası iyi olmayan ve eski tasarımlar taşıyan telefonlar yer alıyor. Dünyanın en iyi kameralarını ve sensörlerini üreten firma, bunu kendi telefonlarına taşıyamayınca (Bu halen çok garip geliyor) geriye doğru bir ilerleme gösteriyor. Bu kötü durumun yeni cihazlarda değişmesi de beklenmiyor. Ancak yine de işleri yoluna koymak adına çalışmalar sürüyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni yeni amiral gemisi