reklamı kapat

POPÜLER

Peak Design Travel Tripod

Hayaller gerçek oluyor; dünyanın en portatif tripod modeli [Video]

Son dönemde hazırladığı fotoğrafçılık aksesuarları ile büyük ses getiren Peak Design, kısa süre önce dünyanın en portatif tripod modellerinden Travel Tripod’u tanıttı.

Fotoğrafçılık, dünyanın en güzel hobileri ya da ticari olarak yapıldığı zaman işleri arasında yer alıyor. Ancak bu alan zaman zaman büyük bir hammalığa dönebiliyor. Büyük makine, lens, flaşlar ve özellikle tripod modellerini taşımak sıkıntı çıkarıyor. Boyutlarıyla taşımanın zor gelmeye başladığı bu ürünler, neyse ki son yıllarda değişiyor. İşte bu değişimin geldiği en son nokta Peak Design Travel Tripod modeli. Kickstarter’da koyulan 50 bin dolar hedefi haberi yazdığımız sırada tam 2.8 milyon dolara taşıyan ürün, gerçekten inanılmaz bir talep görüyor. Bunun arkasında da sunulan kompakt yapı yer alıyor. Özel tasarım yapısıyla bacakları birbirine oldukça yakın duran ve böylece elde ya da çantada taşıması çok kolay olan modelin, iki farklı versiyonu bulunuyor.

Alüminyum model 1.56 kg, daha çok dikkat çeken karbon fiber model ise 1.27 kg ağırlığa sahip. Kilitli bacakları dört kademe açılan ve bu sayede bağlı kamerayı oldukça yükseğe çıkarabilen ürün, Kickstarter projesinde “ball head” kafa ve hızlı bağlantı aparatı ile geliyor. Bünyesine bir telefon tutucu gizlenen ve böylece akıllı telefonunuzla çekim yapmanıza da izin veren tripod, deneyenlerin söylediği kadarıyla bazı ufak kusurlarına rağmen oldukça sağlam / dengeli bir seçenek oluşturuyor. Bacakları yere düz hale gelebilen Peak Design Travel Tripod, bu sayede de büyük bir kullanım kolaylığı sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dört yıllık bir tasarım sürecinden çıkan Peak Design Travel Tripod ucuz bir model değil

Buradan ulaşabileceğiniz Kickstarter fiyatları ile normal satış fiyatları farklı olacak. Baktığımız zaman alüminyum versiyon proje kapsamında 289 dolar, normalde 350 dolara satılacak. Karbon fiber versiyon içinse projede 479 dolar, normalde ise tam 600 dolar ödenmesi gerekecek. Proje üstünden alanlara 2019 Aralık ayında gelecek model, pazarda büyük ses getirmiş durumda.