reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi tripod olarak da kullanılabilen selfie çubuğunu tanıttı

Halen piyasada farklı selfie çubukların satın alınabiliyor. Fakat selfie’nin ilk olarak yaygınlaşmaya başladığı zamanlardaki kadar fazla selfie çubuğu satılmıyor. Ancak Çinli teknoloji devi Xiaomi, bu alanda bir boşluk görmüş olacak ki yeni selfie çubuğunu tanıttı. Bluetooth ile kablosuz olarak kumanda edilebilen çubuk, diğer selfie çubuklarına göre daha yetenekli. 

Mi Selfie Stick Tripod isimli selfie çubuğu, adından da anlaşılacağı üzere yalnızca selfie çubuğu olmakla kalmıyor. Aynı zamanda tripod görevi de üstleniyor. Bluetooth kumanda sayesinde tripod’da yer alan akıllı telefona uzaktan çekim yaptırılabiliyor. Böylece fotoğraf çekecek birine ihtiyaç duymadan profesyonel şekilde ve sarsıntısız videolar ya da fotoğraflar çekmek mümkün oluyor. Ayrıca fotoğrafta görünen selfie çubuğu nedeniyle can sıkan fotoğraflar da tarih oluyor. Belirtilenlere göre tripod moduyla fotoğraf çekilebildiği gibi normal selfie çubuğu şeklinde kullanım da mümkün oluyor. Dolayısıyla sürekli olarak tripod’u yerleştirecek yer arama gibi bir derdimiz olmuyor.

Tahmin edilebileceği üzere Çin’de satışa sunulan selfie çubuğu Mi Selfie Stick Tripod’un fiyatı 89 yuan, yani 12 dolar olarak belirlenmiş durumda. Özelliklerine göre baktığımızda fiyatın uygun olduğunu söylemek mümkün. Ancak drone’la selfie’nin popüler olmaya başladığı günümüzde pek de teknolojik sayılmayacak bir selfie çubuğu çıkarmak pek akla yatkın görünmüyor. Umarız Xiaomi’den bu alanda bazı atılımlar görürüz.