reklamı kapat

POPÜLER

En iyi film Oscar’ına layık görülen yapımlar aynı videoda buluştu [Video]

Sinema sevenlerin heyecanla beklediği 89’uncu Akademi Ödülleri kısa bir süre sonra sahiplerini bulacak. Heyecan giderek artarken hazırlanan bir video şimdiye kadar Oscar Ödülü kazanan filmleri bir araya getirdi.

Hepimizin bildiği üzere Oscar Ödülleri oldukça köklü bir geçmişe sahip. 1929 yılından beri dağıtılan bu ödüllerin kazananlarına Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi karar veriyor. Şubat ayında gerçekleştirilen ödül törenlerinde sinemanın en iyileri ödüllendiriliyor. Artık Hollywood’daki Dolby Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen töreni bu sene Jimmy Kimmel‘ın sunumuyla ekrana gelecek.

Şimdi hazırlanan kapsamlı bir video Akademi Ödülleri’nde en iyi film Oscar’ına layık görülen yapımları bir araya getirdi. YouTube’da yayın yapan Burger Fiction kanalı tarafından hazırlanan video 1927 yapımı Wings ile başlıyor. Yaklaşık 14 dakika süren videoyu izlediğimizde sinema tarihine genel bir bakış atmış oluyoruz. Örneğin, 1939 yılında Gone with the Wind, Oscar kazanan ilk renkli film oluyor. 1950 yılıyla birlikte sinemada siyah beyaz dönemin son bulduğunu görüyoruz. Yakın tarihe baktığımızda ise geçtiğimiz yıl bu önemli ödülü kazanan Spotlight oluyor.

Son olarak hatırlatmakta yarar var, 89’uncu Akademi Ödülleri 26 Şubat‘ta sahiplerini bulacak. Şimdiye kadar Oscar Ödülü kazanan tüm filmleri bir araya getiren videoyu haberimizin girişinde bulabilirsiniz.