reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Watch 2 tüm detaylarıyla tanıtıldı

İlk akıllı saati büyük beğeni toplayan Huawei Watch’un ikinci versiyonu büyük bir merakla bekleniyordu. Uzun süreli bekleyişin ardından MWC 2017’de Huawei Watch 2 resmen tanıtıldı. Spor ve klasik görünümlü olan iki ayrı modeli bulunan Huawei Watch 2, gerek tasarımı gerekse özellikleriyle adından sıkça söz ettireceğe benziyor. 

Huawei Watch 2 ve Huawei Watch 2 Classic, özellikle bağlantılar açısından önemli özellikler barındırıyor. Huawei Watch 2 sportif bir yaşam sürenleri hedef alırken Huawei Watch 2 Classic ise günlük yaşamında yanından ayırmayacağı bir aksesuar isteyenleri kendisine çekeceğe benziyor.

Yeni saatte LTE (bu özellik yalnızca Huawei Watch 2’ye ait), kalp sensörü, GPS ve Android Pay ödemeleri için NFC bulunuyor LTE bağlantısı sayesinde saate SIM takılabiliyor ve böylece telefona bağımlı kalmaksızın her özelliği kullanmak mümkün oluyor.

İlk Huawei Watch’ta 1,4 inç ekran bulunurken yeni modelde 1,2 inç boyutunda ekrana yer veriliyor. Buna rağmen cihazın boyutları az da olsa büyümüş durumda. 12,6 milimetre kalınlığındaki cihaz, önceki saate göre neredeyse 2 milimetre kadar büyümüş durumda.

Her iki versiyonda da iki tuş, mikrofon ve hoparlör bulunuyor. Huawei’nin iddiasına göre cihazın içerisindeki 420 mAh’lik pil sayesinde 2 güne kadar kullanım süresi sunuluyor. Yeni düşük güçlü “watch mode” sayesinde 25 güne kadar saati kullanmak mümkün oluyor. Tabii bu modda yalnızca saatin gösterildiğini ve adım takibinin yapılabildiğini söylemekte fayda var.

Huawei Watch 2’de plastic gövde kullanılırken Huawei Watch 2 Classic’in gövdesi alüminyumdan yapılmış durumda. Her iki modelde de değiştirilebilir kayış seçeneği sunuluyor. Huawei Watch 2 Classic’e özel olarak geliştirilen hibrit kayış ise dışarıdan klasik görünümdeyken iç kısımda plastik malzemeyle geliyor. Böylece terleme nedeniyle kayışta herhangi bir yıpranma oluşmazken klasik görünümden de ödün verilmemiş oluyor. Her iki saatin de IP68 suya ve toza dayanıklılık sertifikasının bulunduğunu söyleyelim.

Saatin yeni kalp ritmi sensörü sürekli olarak kalp ritmi ölçümü yapabilmeyi sağlıyor. Huawei Fit uygulaması sayesinde kullanıcılar kendisine bir aktivite hedefi belirleyerek bu hedefe ulaşmaya çalışıyor.

Huawei Watch 2 sert çizgileri ve büyük yapısıyla kadınlara pek hitap etmiyor. Huawei, Watch Elegant ve Watch Jewel isimli modellerin satışının süreceğini ve kadınların bunları tercih edebileceğini ifade ediyor. Ayrıca Porsche Design sürümünün de yolda olduğu belirtiliyor.

İspanya, Fransa, Portekiz, İtalya, Almanya, ve Çin’de mart ayı içerisinde satışa sunulacak olan cihazın ikinci partisinin ise Nisan’da diğer ülkelere geleceği belirtiliyor. 329 euro’dan başlayan fiyatlarla satılacak cihazın Türkiye’ye gelip gelmeyeceği henüz bilinmiyor.