reklamı kapat

POPÜLER

Sandalye tripod

Tasarlanan ilginç ürünlerde bugün: Sandalye şeklinde tripod

Fotoğraf çekmek özellikle profesyonel fotoğraf makineleri ile yapıldığı zaman yorucu olabiliyor. Bu yüzden birçok fotoğrafı yanında tripod ve sandalye taşıyor. Velbon tarafından geliştirilen Chairpod HY 127, işte bu ikisini bir araya getiriyor.

Hazırladığı standart tripod modelleriyle uzun zamandır sektörde bulunan Velbon, Chairpod HY 127 ile güzel bir kombinasyon kurmuş görünüyor. Üç ayağı bulunan ve üzerinde oturma bölümü yer alan ürün, buna rağmen katlanarak oldukça kompakt hale getirilebiliyor. Bu ürün özellikle doğa ve spor fotoğrafçıları için harika görünüyor. Spor karşılaşmalarında ve belgesellerde gördüğünüz üzere bu fotoğrafçılar çok büyük lensler kullanıyor. Oldukça ağır olan bu lensler ile çekim yapanların yanlarında sandalye taşıması zorunluluğunu ortadan kaldıran ürün, toplam 80 KG taşıyabiliyor. Yapısı gereği oturulmadan kullanılmadığı söylenen tripod, yine de ufak bir çantayla fonksiyonel hale gelebilecek gibi duruyor. Uzun süre boyunca çekim yapanları çok rahatlatıcak Chairpod, karbon fiber değil alüminyum malzeme kullanıyor. Ancak ileride karbon fiber sürümlerinin gelmesi de bekleniyor.

Sandalye tripod

“Sandalye tripod”

Kamerayı tutan bölümü çıkartabildiği monopod olarak da kullanılabilen ürün, söylendiği kadarıyla ay sonunda raflardaki yerini alıyor. Henüz resmi satış fiyatı açıklanmayan tripod, 180 dolar civarında satılacak. Bu açıdan ucuz olmayacak ürün, fotoğraf tutukunlar arasında şimdiden büyük talep görüyor.