reklamı kapat

POPÜLER

Fujifilm Instax Mini 99

Yeni “şipşak” model Fujifilm Instax Mini 99 görücüye çıkarıldı

Retro çizgili yeni şipşak fotoğraf makinesi Fujifilm Instax Mini 99 bugün resmi olarak görücüye çıkarılmış durumda.

Fujifilm Instax Mini 99, 199 dolarlık bir seçenek ve kare formda retro çizgiyi devam ettiriyor. Anlık olarak fotoğraf baskısı verebilen yani yaşananları saniyeler içerisinde kalıcı anılar haline getirebilen model, “renk, pozlama ve netleme” konusunda fiziksel kontrol sunuyor, fotoğraflara entegre LED ışıklarını kullanarak altı farklı renk efekti uygulayabiliyor. Birçok farklı çekim moduyla donatılan ve bunlar arasında yüksek hızlı çekimler için bir “spor” modu da bulunan fotoğraf makinesi, dahili olarak flaş ile geliyor ve kırmızı göz silme özelliğini de taşıyor. “Şipşak” taraf için genel olarak gelişmiş bir seçenek olan Instax Mini 99, makro moduyla yakın çekimleri mümkün kılıyor, değiştirilebilir yapıda 680 mAh batarya taşıyor ve tripod yuvasına takılabilen ufak bir tutma aparatı bulunuyor. Fujifilm’den bundan önce ise garip bir şipşak fotoğraf makinesi gelmişti. Fujifilm Instax Pal isimli model hatırlamak adına iki parçadan oluşuyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Satın alındığı zaman kutudan hem mini boyutlu bir fotoğraf makinesi hem de Instax Mini Link 2 fotoğraf yazıcısı çıkıyor. Bu sayede mini kamera ile çekilen görüntüler istenildiği zaman bu yazıcıdan basılabiliyor, yazıcıyı sürekli olarak kamera ile aynı büyük gövdede taşımak gerekmiyor. Bu garip bir tercih çünkü her zaman yanımızda olan ve çok iyi çekimler yapabilen akıllı telefonlar da bu süreçte kullanılabiliyor. Şu an telefonlar için sunulan birçok farklı fotoğraf yazıcısını bulunuyor. İlginç konsept tercihinde bulunan Fujifilm, kamerayı gerçekten inanılmaz küçük tasarlamış.

Otomatik olarak çekim yapan ve sadece 4,9 megapiksellik bir çözünürlüğü bulunan kamera, geniş açı lens ile donatılmış ve bir flaş da taşıyor. Üstünde parmakta taşıma için ya da vizör kullanımı için düşünülen bir bölüm yer alan ürün, USB-C portundan şarj edilebiliyor ve dahili hafızası sadece 50 fotoğraf saklayabildiğinden microSD kart yuvasını da beraberinde getiriyor. İstenirse tripod üzerine bağlanabilen mini kamera, çok iyi bir fotoğraf kalitesi vadetmiyor ancak şipşak fotoğrafçılıkta odak nokta hiçbir zaman kalite olmuyor. Akıllı telefon uygulamaları bulunan ürün, paket halinde 200 dolardan satışa sunuldu. Modelin fotoğraf kağıtları ise 10 paket özelinde 16 dolardan satılıyor.

Fujifilm Instax Mini 99 yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli