reklamı kapat

POPÜLER

Fujifilm Instax Mini LiPlay

Fotoğrafa “ses katan” yeni Fujifilm Instax Mini LiPlay [Video]

Fotoğraf makinesi sektörünün önemli isimlerinden Fujifilm, “şipşak” olarak geçen Instax modelleri arasına Fujifilm Instax Mini LiPlay modelini de ekledi.

Fujifilm, tüm dijital devrime ve dönüşüme rağmen fiziksel olarak baskı verebilen Instax Instax serisi fotoğraf makineleri ile ses getirmeye devam ediyor. Bu modellerden ve özel filmlerinden çok yüksek miktarlarda satan firma, aileyi büyütme konusunda da önemli adımlar atıyor. İşte bu noktada karşımıza çıkan yeni Fujifilm Instax Mini LiPlay, ilk olarak oldukça şık bir tasarıma sahip. Serinin en ufak ve hafif modeli olan Mini LiPlay, arkasında 2,7 inç renkli bir LCD ekran barındırıyor. Çektiğiniz fotoğrafları bünyesine takılan Instax Mini filmler aracılığıyla fiziksel olarak basabilen model, farkını sürece sesi de ekleyecek gösteriyor. Evet başlıkta da belirtiğimiz üzere bu kamera fotoğrafa gerçek anlamda ses katabiliyor. Bünyesinde bir mikrofon ve mikrofon butonu bulunan cihaz, bu sayede 10 saniyelik ses kaydedebiliyor ve bunları QR kod kullanarak çektiğiniz fotoğrafa ekleyebiliyor. Fotoğrafı verdiğiniz kişiler telefonlarını kullanarak QR kodu tarıyor ve bu 10 saniyelik sesi dinleyebiliyor. Çekim için özel bir akıllı telefon uygulaması (Bluetooth üzerinden bağlantı) da bulunan model, burada eğlenceli filtre ve çerçeve içeriklerini de kişilere sunuyor. Fotoğraf baskı süresi 12 saniye olarak açıklanan Instax Mini LiPlay, tam dolu pille 100 baskı verebiliyor. Modelin minimum netleme mesafesi 10 cm seviyesinde.

Fujifilm Instax Mini LiPlay
Fujifilm Instax Mini LiPlay
Fujifilm Instax Mini LiPlay
Fujifilm Instax Mini LiPlay
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fujifilm Instax Mini LiPlay oldukça eğlenceli bir fotoğraf makinesi olmuş

Modelin açıklanan yurt dışı fiyatı 160 dolar seviyesinde yer alıyor. Türkiye’de de satılacağını düşündüğümüz cihaz, geldiği zaman burada 950 TL civarında raflardaki yerini alacaktır. Fujifilm şaşırtıcı şekilde ürünlerini Amerika fiyatı üzerinden (Sadece kur çarpımı) satmayı başarıyor ve bu konuda büyük bir takdir topluyor.