reklamı kapat

POPÜLER

Porsche Taycan Turbo GT

Porsche Taycan Turbo GT ile kırılan Nordschleife rekoru için tur videosu geldi

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan elektrikli Porsche Taycan Turbo GT ile kırılan “Nordschleife” rekoru için tur videosu geldi.

Porsche Taycan Turbo GT ile geçtiğimiz aylarda efsane pist Nordschleife üzerinde 7:07.55’lik bir rekor tur zamanı elde edilmişti. İşte o etkileyici rekorun (Kendi sınıfında) kırıldığı tüm turu gösteren video paylaşıldı. Deneme kapsamında Lars Kern tarafından kontrol edilen Turbo GT, herhangi bir ses çıkarmıyor ancak yeşil cehennem üzerinde adeta uçuyor. Kaçıranlar için Taycan’ın standart çizgisini devam ettiren ancak çok daha sportif bir gövdeye sahip olan yeni Porsche Taycan Turbo GT, kalkış kontrol sistemi aktif edildiği zaman taşıdığı çift elektrik motoruyla beraber dört tekere tam 1.092 beygir güç gönderiyor ve bu yüksek güç ile 0’dan 100 km/s hıza sadece 2,2 saniyede çıkabiliyor. Opsiyonel “Weissach” paketi satın alındığı zaman 0-100 km/s arasını 2,1 saniyede geçebilen araç, normalde sürekli olarak 777 beygirlik bir gücün kontrolünü sürücüsüne bırakıyor. Pist eğlencesi odaklanarak tasarlanan elektrikli Taycan Turbo GT, maksimumda 306 km/s hıza ulaşabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

918 Spyder’dan dahi daha güçlü olan yeni model, sabit tasarlanan bir rüzgarlık ile donatılmış ve yüksek performanslı karbon seramik frenlerle dizginleniyor. 21-inç boyutundaki dövme jantlarını Pirelli P Zero Trofeo R lastikler ile saran araç, şirketin geniş ayarlama ya da özelleştirme imkanları tanıyan “Active Ride” süspansiyon sistemiyle geliyor. Ses getirmeyi başaran Taycan Turbo GT sürpriz olmayacağı üzere ucuz bir araç değil. Modelin başlangıç fiyatı tam 231 bin dolardan başlıyor.

Porsche Taycan Turbo GT yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli