reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen ID.7 Tourer GTX ve ID.3 GTX tanıtıldı

Volkswagen ID.7 ve Volkswagen ID.7 Tourer sonrasında Volkswagen ID.7 Tourer GTX ile aynı zamanda ID.3 GTX gelmiş durumda.

Tüm detaylarına burada yer verdiğimiz elektrikli Volkswagen ID.7 için üretim, uzun bir süre önce firmanın Almanya Emden’de yer alan fabrikasında başlamıştı. Elektrikli ID.3, ID.4, ID.5 ve ID.6 yanındaki yerini alan ID.7, 2026 yılına kadar piyasaya sürülecek 10 yeni Volkswagen elektrikliden birisi konumundaydı ve bizim gündemimize en son Almanya merkezli olarak siparişlerinin alınmasıyla gelmişti. Türkiye’ye 2024’te gelmesi beklenen ancak bu halen tam olarak kesin olmayan elektrikli, Almanya’da 56 bin euro başlangıç fiyatına sahipti. Geçtiğimiz haftalarda ise merak edilen “wagon” versiyon Volkswagen ID.7 Tourer tanıtılmıştı. Şimdi ise performans odaklı Volkswagen ID.7 Tourer GTX modeli karşımızda yer alıyor. Volkswagen’in şimdiye kadarki en güçlü wagon modeli olan ID.7 Tourer GTX, iki elektrik motoru ile 335 beygirlik gücü dört tekerine aktarıyor. 0’dan 100 km/s hıza 6,3 saniyede çıkabilen MEB temelli araç, 88 kWh batarya ile 620 km civarında bir menzil vadediyor. Volkswagen ID.3 GTX ise iki farklı versiyon halinde geliyor. Üstteki model 322 beygir, alttaki ise 282 beygir güç sunuyor, güçlü versiyon 0’dan 100 km/s hıza 5,6 saniyede çıkabiliyor. Daha çok gençlere odaklanan bu elektrikli, 79 kWh batarya üzerinden 600 km menzil getiriyor. Bu araçların henüz Türkiye satışları hakkında bir bilgi bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen ID.7 Tourer modeli üzerinden geçmek adına özellikle geniş ailelere hitap ediyor ve ID.7 ile benzer çizgide oldukça modern görünüyordu. Kokpitinde ufak bir direksiyon arkası bilgi ekranı ile büyük bir merkezi dokunmatik ekranının bir araya getirildiği araç, arkaya yerleştirilen tek bir elektrik motoru üzerinden 282 beygir güç ve 545 Nm tork getiriyor. Araç için 77 kWh ve 86 kWh olmak üzere iki farklı batarya kapasitesi sunulacak (175 kW ile 200 kW destekli) ve daha büyük batarya ile Volkswagen’in kendi verilerine göre yaklaşık 685 km kadar bir sürüş menzili elde edilebilecek.

Volkswagen ID.7 Tourer GTX ve ID.3 GTX yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu