reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen

Volkswagen, ID.2all modelinin tüm tasarım çalışmalarını tamamladı

Volkswagen, 27 bin dolarlık ID.2all modelinin tüm tasarım çalışmalarını tamamladı. Araç çıktığı zaman çok ses getirecek.

Volkswagen, yeni uygun fiyatlı tamamen elektrikli modelinin satışa sunulacak halini 2024 bitmeden önce görücüye çıkaracak. Yukarıda gördüğünüz konseptten daha iyi olacağı iddia edilen ID.2all, özellikle Avrupa pazarlarında geniş kitlelere hitap edecek. MEB platformu üzerine kurulan ID.2all, 450 km seviyesinde bir menzile sahip olacak ve Avrupa’da 25 bin euro fiyatla satılacak. Polo’dan daha kısa bir gövdesi bulunan tamamen elektrikli model, büyük olasılıkla Türkiye’de de satılacak. Eğer görmediyseniz şirketten bu aralar birçok yeni “ID” modeli geldi. Örneğin en son ID.7 GTX Sedan tanıtıldı. Tamamen elektrikli sportif model ID.7 GTX Sedan, şirketin elektrikli taraftaki tasarım çizgisini bozmadan devam ettiriyor. Taşıdığı çift motor üzerinden toplam 335 beygir güç getiren dört çeker sedan, 0’dan 100 km/s hıza 6 saniyeden daha kısa sürede çıkabiliyor. 86 kW’lık bataryası 200 kW şarj üzerinden yüzde 10’dan yüzde 80’e 30 dakikada çıkabilen ID.7 GTX Sedan için, henüz resmi bir menzil verisi paylaşılmıyor. Ancak 500 km’nin üzerinde bir menzil getirdiği düşünülen araç, kokpitinde devasa bir merkezi dokunmatik ekran ile ufak bir direksiyon arkası dijital gösterge takımını bir araya getiriyor. Fiyatı da henüz belli olmayan araç, Avrupa ülkeleri başta olmak üzere birçok farklı ülkede satışa sunulacak.

Hatırlamak adına Volkswagen’in şimdiye kadarki en güçlü wagon modeli olan ID.7 Tourer GTX, iki elektrik motoru ile 335 beygirlik gücü dört tekerine aktarıyor. 0’dan 100 km/s hıza 6,3 saniyede çıkabilen MEB temelli araç, 88 kWh batarya ile 620 km civarında bir menzil vadediyor. ID.7 Tourer GTX ile beraber tanıtılan Volkswagen ID.3 GTX ise iki farklı versiyon halinde geliyordu. Üstteki model 322 beygir, alttaki ise 282 beygir güç sunuyor, güçlü versiyon 0’dan 100 km/s hıza 5,6 saniyede çıkabiliyor. Daha çok gençlere odaklanan bu elektrikli, 79 kWh batarya üzerinden 600 km menzil getiriyor. Bu araçların henüz Türkiye satışları hakkında bir bilgi bulunmuyor.

Volkswagen haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu